Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7282
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bella Mafia: Dobry humor i filmowa muzyka

Poniedziałek, 22 września 2014, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 23 września 2014, 8:00
Autor: Mea
Jelenia Góra: Bella Mafia: Dobry humor i filmowa muzyka
Fot. Mea
Słaba płeć, urząd pracy, autostop, promocja u dentysty, czy też sytuacja polityczna związana z owocami – to tylko niektóre z tematów poruszanych wczoraj (21.09.) z przymrużeniem oka w programie pt. „Epidemia śmiechu” przez jeleniogórski Kabaret Bella Mafia. W Pasażu Grodzkim wystąpił wraz z nimi zespół muzyczny Camerata Pro.

- Pokazujemy życie w krzywym zwierciadle m.in. kto rządzi w ognisku domowym, oczywiście słaba płeć, która okazuje się nie taka słaba. Przedstawiamy urząd pracy oczami osoby sprzątającej, przestrzegamy przed autostopami i kierowcami tirów, przekonujemy, że nie warto korzystać z promocji u dentysty, czy też damy przepis na zagospodarowanie nadwyżki jabłek w sposób wyskokowy. Ponadto śpiewamy wesołe piosenki – mówiła Bogusława Bratasz z Bella Mafii.

Kabaret działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku powstał osiem lat temu. Podczas spotkania wystąpili: Bogusława Bratasz, Hanna Panasiuk, Krystyna Szpala, Andrzej Dudziak i Mieczysław Kapuściński.
- W tym składzie gramy już pięć lat. Lubię śpiewać i gdy dowiedziałam się, że przy uniwersytecie działa kabaret postanowiłam do niego dołączyć – powiedziała Hanna Panasiuk.

- Moim ulubionym skeczem, jaki tym razem zaprezentowaliśmy, jest sprzątaczka w urzędzie pracy, bo pokazuje realia tam panujące, oczywiście w krzywym zwierciadle – dodała Krystyna Szpala.
Skecze przeplatane były piosenkami w wykonaniu zespołu Camerata Pro, w skład którego wchodzą: Ewa Antosik (skrzypce), Robert Wróblewski (bas), Andrzej Kolasiński (gitara) i Artur Nowak (puzon).

- Już od trzech lat gramy, jako zespół Camerata Pro i prezentujemy utwory muzyki filmowej oraz tanecznej – powiedział Artur Nowak, lider zespołu.

Publiczność była zachwycona pomysłem na humorystyczno-muzyczne spędzenie niedzielnego popołudnia. – Chcieliśmy zobaczyć występ muzyków i przy okazji trochę pośmiać się ze skeczy kabaretu. Oby więcej takich inicjatyw – mówił Józef Świderski z Jeleniej Góry.

- Ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną, dlatego jesteśmy tu wraz synkiem, gdyż jest to propozycja kulturalna zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników muzyki oraz kabaretu – mówiła Wioletta Wiktor z Jeleniej Góry. - Pierwszy raz jestem na kabarecie i jest fajnie – dodał Dawid, syn pani Wioletty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group