Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7072
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bella Mafia: Dobry humor i filmowa muzyka

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 września 2014, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 23 września 2014, 8:00
Autor: Mea
Fot. Mea
Słaba płeć, urząd pracy, autostop, promocja u dentysty, czy też sytuacja polityczna związana z owocami – to tylko niektóre z tematów poruszanych wczoraj (21.09.) z przymrużeniem oka w programie pt. „Epidemia śmiechu” przez jeleniogórski Kabaret Bella Mafia. W Pasażu Grodzkim wystąpił wraz z nimi zespół muzyczny Camerata Pro.

- Pokazujemy życie w krzywym zwierciadle m.in. kto rządzi w ognisku domowym, oczywiście słaba płeć, która okazuje się nie taka słaba. Przedstawiamy urząd pracy oczami osoby sprzątającej, przestrzegamy przed autostopami i kierowcami tirów, przekonujemy, że nie warto korzystać z promocji u dentysty, czy też damy przepis na zagospodarowanie nadwyżki jabłek w sposób wyskokowy. Ponadto śpiewamy wesołe piosenki – mówiła Bogusława Bratasz z Bella Mafii.

Kabaret działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku powstał osiem lat temu. Podczas spotkania wystąpili: Bogusława Bratasz, Hanna Panasiuk, Krystyna Szpala, Andrzej Dudziak i Mieczysław Kapuściński.
- W tym składzie gramy już pięć lat. Lubię śpiewać i gdy dowiedziałam się, że przy uniwersytecie działa kabaret postanowiłam do niego dołączyć – powiedziała Hanna Panasiuk.

- Moim ulubionym skeczem, jaki tym razem zaprezentowaliśmy, jest sprzątaczka w urzędzie pracy, bo pokazuje realia tam panujące, oczywiście w krzywym zwierciadle – dodała Krystyna Szpala.
Skecze przeplatane były piosenkami w wykonaniu zespołu Camerata Pro, w skład którego wchodzą: Ewa Antosik (skrzypce), Robert Wróblewski (bas), Andrzej Kolasiński (gitara) i Artur Nowak (puzon).

- Już od trzech lat gramy, jako zespół Camerata Pro i prezentujemy utwory muzyki filmowej oraz tanecznej – powiedział Artur Nowak, lider zespołu.

Publiczność była zachwycona pomysłem na humorystyczno-muzyczne spędzenie niedzielnego popołudnia. – Chcieliśmy zobaczyć występ muzyków i przy okazji trochę pośmiać się ze skeczy kabaretu. Oby więcej takich inicjatyw – mówił Józef Świderski z Jeleniej Góry.

- Ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną, dlatego jesteśmy tu wraz synkiem, gdyż jest to propozycja kulturalna zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników muzyki oraz kabaretu – mówiła Wioletta Wiktor z Jeleniej Góry. - Pierwszy raz jestem na kabarecie i jest fajnie – dodał Dawid, syn pani Wioletty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~gluś 22-09-2014 8:39
supeeeerr dziękujemy :)
~MIKA 22-09-2014 13:10
Widziałam zdecydowanie ciekawsze prezentacje w wykonaniu tego kabaretu. Ta niedzielna składanka obnażyła niedostatki warsztatowe wokalistek i ogólny brak przygotowania scenicznego. Czyżby artyści uznali ze sa na tyle dobrzy aby wreszcie osiąść na laurach?
~parafianka 22-09-2014 13:52
Gwiazdą wieczoru był zespół Zespół Camerata! Pani Ewa tak brawurowo zagrała Czardasza, że na koniec miałam ochotę zerwać się z miejsca. Wielkie gratulacje!!! Jesli chodzi o kabaret oczekiwałam dobrej zabawy. Mniej istotny był dla mnie poziom przygotowania scenicznego artystów amatorów. Liczyłam na dobre teksty. Tymczasem skecze i piosenki (wcale nie wykonywane przez Camerata Pro, jak mozna przeczytać w artykule, ale przez członków kabaretu z wykorzystaniem nagranego podkładu muzycznego) były tak seksistowskie, że aż niesmaczne.
~adi 54 22-09-2014 14:45
J ak zwykle kabaret nie zawiódł. Nie była to premiera, ale składanka z innych programów, ale zawsze z przyjemnością ogląda się ten kabaret. Dodatkowo jeszcze zespół Camerata. No suuuuuuuper!
~Ja- anka 22-09-2014 14:54
Uwielbiam ten kabaret i nic "s...xistowskiego" w nim n ie było. Przecież nie przyszliśmy na zebranie "kółka różańcowego", tylko na kabaret proszę "Parafianki", aby się pośmiać i zrelaksować. Zresztą po owacjach było widać, że widzowie bawili się wybornie. Dziękuję ja i mój mąż za tak udane niedzielne popołudnie.
~Emilka 22-09-2014 19:24
Jestem fanką kabaretu od początku jego istnienia. Super, super jak na amatorow przystało.
~ 22-09-2014 20:42
Kabaret jak zawsze rewelacyjny.Zabawny i profesjonalny.Złe nagłośnienie sali zepsuło odbiór utworów muzycznych.Ta sala nie nadaje się do tego typu występow.Czekam na następne spotkania z tym Kabaretem.GAJA
~sarena 22-09-2014 22:21
Idąc na spotkanie miałam nadzieję,że Kabaret pokaże nam coś nowego. Tymczasem była to składanka z poprzednich występów. Natomiast byłam oczarowana występem zespołu Camerata. Zyczę zespołowi samych sukcesów.Pięknie gracie.
~sarena 22-09-2014 22:26
Idąc na spotkanie miałam nadzieję,że Kabaret pokaże nam coś nowego. Tymczasem była to składanka z poprzednich występów. Natomiast byłam oczarowana występem zespołu Camerata. Zyczę zespołowi samych sukcesów.Pięknie gracie.
~Czes-ławek 23-09-2014 0:04
Byliśmy cała paczką (6 osób). Zawsze z przyjemnością oglądamy ich występy.Bardzo nam się podobał zarównbo występ kabaretu, jak i zespołu Camerata.Bella Mafię znamy już od okołó 4 lat. Zawsze z przyjemnością oglądamy ich występy. Ostatnio bylismy w marcu na premierze w JCK.Trudno robić nowe programy co poł roku .Nawet profesjonalne kabarety "tłuką "przez lata swoje skecze. A tu za DARMO i ludzie chcieliby co chwile nowy program. A FE!!!! malkonteni!!!
~Vitrzanka 23-09-2014 0:09
Występ kapitalny, tylko nagłośnienie do bani!!!! Nie możecie występować w innej sali teatralnej? Co miasta nie stać na udostępnienie za frico JCK, czy Teatru w Cieplicach? Szkoda, bo zła jakość nagłośnienia (myślę, że z winy sali) odbiera efekt oglądania i słuchania. Pomyślcie na przyszłość o innym miejscu na takie imprezy. Przesyłam wszystkim gratulacje i buziaki.
~Witek P. 23-09-2014 8:25
Ktos kto kiedykolwiek był na tej sali to od razu zauwazy ze dzwiek odbija sie od szyb ,dachu i betonu.Ja siedziałem w srodku i zrozumiałem kazde słowo i kazdy dzwiek wiec z tym nagłosnieniem nie było wcale zle,powiem wiecej było lepsze niz na innych koncertach na tej sali
~taka prawda 23-09-2014 20:35
to nie sala tylko korytarz sklepu
~zosia 27-09-2014 13:13
Dlaczego ludzie ciągle na coś narzekają. Występ kabaretu jak i zespołu uważam za bardzo udany. Ubaw był wyśmienity, a w końcu o to chodziło. Pozdrawiam malkontentów :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group