Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5326
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie zdrowiej z pogotowiem

Poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Będzie zdrowiej z pogotowiem
Fot. ...
Mieszkańcy sześciu gmin powiatu jeleniogórskiego zostaną kompleksowo przebadani, a w razie potrzeby skierowani na dalsze leczenie. Badania przeprowadzą pracownicy i lekarz Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Wszystko dzięki projektowi „Zdrowi mieszkańcy, zdrowi Dolnoślązacy”.

W najbliższym czasie Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, które przygotowało program i złożyło na wniosek na jego dofinansowanie, podpisze z Urzędem Marszałkowskim umowę.
– Będzie realizowany od maja do września br. w sześciu wytypowanych miejscowościach: Stara Kamienica, Podgórzyn, Piechowice, Jeżów Sudecki, Janowice Wielkie i Mysłakowice - mówi Robert Pietryszyn, przełożony pielęgniarek Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Pracownicy wyposażeni w ambulans specjalistyczny i z całym osprzętem diagnostycznym pojawią się w tym miejscowościach w określonych datach i miejscach i w ciągu ośmiu godzin będą świadczyć diagnostykę dla wszystkich chętnych. – Lekarz i zespół pogotowia wykona pełne spectrum badań, w tym pomiar tętna, ciśnienia krwi, temperatury ciała, saturacji, pomiar glukozy, EKG łącznie z interpretacją lekarza. To pozwoli na wstępną ocenę diagnostyczną danego pacjenta. W razie potrzeby lekarz karetki będzie kierował pacjentów na leczenie lub dalsze, szczegółowe badania. Każdy z pacjentów po badaniu otrzyma od nas kartę informacyjną z opisem wszystkich parametrów, łącznie z EKG do dalszego wykorzystania – dodaje R. Pietryszyn.

Szczegóły dotyczące terminów i miejsc badań będą ustalane z lokalnymi władzami gmin. Celem tych badań jest szybkie wykrycie chorób cywilizacyjnych i określenie, czy pacjent należy do grupy ryzyka, czy nie.
Na realizację projektu Pogotowiu Ratunkowemu udało się pozyskać 12 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
204
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group