Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 4750
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie większość w radzie?

Środa, 4 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 lipca 2007, 14:28
Autor: DOB
Jelenia Góra: Będzie większość w radzie?
Fot. Agnieszka Gierus
Koalicji ze Wspólnym Miastem chce rządząca Platforma Obywatelska.

– Prezydent Marek Obrębalski i jego zastępca Jerzy Łużniak zwrócili się do Wspólnego Miasta z propozycją zawarcia porozumienia – dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanych źródeł.

Pierwsze rozmowy odbyły się we wtorek w ratuszu po posiedzeniu jednej z komisji rady. Na razie jednak bez efektów.
A to dlatego, że PO ma niewiele do zaoferowania, oprócz tego że chciałaby, aby WM głosowało tak, jak chce władza. Platforma nie przedstawiła propozycji objęcia konkretnych funkcji przez ludzi Wspólnego Miasta.

Inna sprawa, że Platforma Obywatelska nie ma za bardzo z kim rozmawiać. Liderzy Lewicy i Demokratów od kilku tygodni otwarcie krytytkują władze miasta, do spięć pomiędzy przedstawicielami obu stron dochodzi często podczas sesji rady. Raczej wykluczona jest też koalicja PO z Prawem i Sprawiedliwością.
– Nie prowadzimy takich rozmów – zapewnia radny Krzysztof Mróz z PiS. – Ostatni raz rozmowy koalicyjne były prowadzone kilka miesięcy temu, o ile dobrze pamiętam, to na początku stycznia.

O tym, że Platforma Obywatelska szuka koalicjanta poinformował oficjalnie przewodniczący rady miejskiej Hubert Papaj w wywiadzie dla Tygodnika Jelonka. – Zdradzę tylko, że jest to środowisko, którego program jest najbardziej zbliżony do naszego – powiedział wtedy szef rady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group