Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 5888
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie więcej pociągów

Sobota, 3 listopada 2018, 6:04
Aktualizacja: Wtorek, 6 listopada 2018, 6:25
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Będzie więcej pociągów
Fot. KODLK
Nowy kolejowy rozkład jazdy dla Jeleniej Góry będzie najlepszy od lat. – Od 9 grudnia powróci codzienne połączenie kolejowe z Mazurami, o które Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych starał się od 2015 roku – informuje Grzegorz Oleś z KODLK. Będzie to IC SŁOWACKI relacji Jelenia Góra–Ełk p. Wrocław, Częstochowę, Warszawę, Białystok, który w sezonie zimowym i letnim pojedzie ze Szklarskiej Poręby, a w pozostałe dni z Jeleniej Góry – dodaje społecznik.

Jak informuje Grzegorz Oleś, rankiem będziemy mogli z Jeleniej Góry i Wałbrzycha dojechać, jak obecnie, pociągiem Pendolino p. Częstochowę do Warszawy. Po godzinie 7.00 wyruszy w trasę codziennie IC BARNIM. Jego relacja zostanie wydłużona aż do Świnoujścia, a nie jak obecnie tylko do Szczecina. Po godzinie 10.00 pojedzie IC CHEŁMOŃSKI do Przemyśla p. Wrocław, Częstochowę, Kraków, Rzeszów.

Pozytywnie zakończyły się również starania o połączenie z Mazurami. Sensacją będzie wakacyjny TLK ŁEBSKO, który przed godziną 20.00 odjedzie z Jeleniej Góry p. Wrocław, Głogów, Zieloną Górę, Szczecin do Kołobrzegu i Łeby. Pociąg będzie kursował w wakacje.

Przez Częstochowę i Piotrków Trybunalski pojadą również nocne KARKONOSZE do Białegostoku. Po drodze zahaczą również o Łódź. Bez zmian pojedzie nocny TLK ROZEWIE do Gdyni Głównej oraz EIC ŚNIEŻKA do Warszawy Wschodniej, wyruszający z naszego miasta po południu w każdą sobotę i niedzielę.

- Jedyne, czego obecnie brakuje Jeleniej Górze to bezpośredniego pociągu do Lublina p. Katowice. O to nasz Komitet stara się już od lat i starać się nie przestanie. Należy przyznać jednak, że z roku na rok udaje się coraz więcej. Powyższe zmiany na pewno ucieszą podróżnych i urlopowiczów planujących już przyszłoroczny wypoczynek w mazurskich i nadmorskich kurortach – dodaje Grzegorz Oleś.

Twoja reakcja na artykuł?

184
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
0%
Nudzi
1
0%
Smuci
2
1%
Złości
16
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group