Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6927
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Będzie sprzątanie Bobru. Przyłącz się do akcji!

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Org
Region: Będzie sprzątanie Bobru. Przyłącz się do akcji!
Fot. Organizator
Akcję pt. „Ratujmy Bóbr” zaplanowano od 9 do 13 kwietnia br. Sprzątanie brzegów rzeki będzie odbywać się każdego dnia w godz. od 9.00 do 14.00. Codziennym miejscem zbiórki uczestników ma być teren Ośrodka ,,Nowa Nadzieja” przy ul. Sportowej 5 w Janowicach Wielkich, gdzie w ostatnim dniu o godz. 14.00 zostanie zorganizowane dla uczestników ognisko integracyjne.

Rzeka Bóbr jest największą rzeką naszego regionu, tworzy niesamowite i unikalne przełomy, a w jej wodach znajdziemy liczne gatunki ryb. Ale niestety w wielu miejscach jest ona zaśmiecona. Wraz z nurtem rzeki śmieci zatrzymują się w różnych zakolach i na płyciznach. Szczególnie w okresie wiosennym są one wyraźnie widoczne zarówno w rzece, jak i na jej brzegach.

Akcja ,,Ratujmy Bóbr” ma na celu pogłębienie naszej świadomości ekologicznej, a przede wszystkim uświadomienie, że działamy na szkodę środowiska, w którym żyjemy. Wychodząc z tego założenia Ośrodek „Nowa Nadzieja” z Janowic Wielkich od kilku lat jest pomysłodawcą i głównym organizatorem tej akcji społecznej. Zachęca do czynnego działania na rzecz ochrony środowiska. Mając na względzie ten szczytny cel oraz fakt, że rzeka Bóbr stanowi element spajający dwa parki krajobrazowe położone w okolicy Jeleniej Góry tj. Rudawski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Doliny Bobru w tym roku akcję wspiera Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra.

Akcja ,,Ratujmy Bóbr” jest czynem społecznym ludzi dobrej woli, przedstawicieli jednostek administracyjnych działających na rzecz ochrony przyrody i instytucji wpierających takie działania oraz mieszkańców regionu jeleniogórskiego, którym na sercu leży piękno i czystość tego obszaru. Uczestnicząc w akcji nie ponosimy żadnych kosztów – wszystkie materiały dot. sprzątania i wywozu śmieci zapewnione są przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Inspektorat w Jeleniej Górze.

- Przyłącz się do działań na rzecz ochrony środowiska. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji „Ratujmy Bóbr” – apelują organizatorzy. Więcej informacji u Pawła Tuły pod nr tel. 75 751 51 66.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group