Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3163
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie sprzątanie Bobru. Przyłącz się do akcji!

Wiadomości: Region
Wtorek, 2 kwietnia 2013, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Org
Fot. Organizator
Akcję pt. „Ratujmy Bóbr” zaplanowano od 9 do 13 kwietnia br. Sprzątanie brzegów rzeki będzie odbywać się każdego dnia w godz. od 9.00 do 14.00. Codziennym miejscem zbiórki uczestników ma być teren Ośrodka ,,Nowa Nadzieja” przy ul. Sportowej 5 w Janowicach Wielkich, gdzie w ostatnim dniu o godz. 14.00 zostanie zorganizowane dla uczestników ognisko integracyjne.

Rzeka Bóbr jest największą rzeką naszego regionu, tworzy niesamowite i unikalne przełomy, a w jej wodach znajdziemy liczne gatunki ryb. Ale niestety w wielu miejscach jest ona zaśmiecona. Wraz z nurtem rzeki śmieci zatrzymują się w różnych zakolach i na płyciznach. Szczególnie w okresie wiosennym są one wyraźnie widoczne zarówno w rzece, jak i na jej brzegach.

Akcja ,,Ratujmy Bóbr” ma na celu pogłębienie naszej świadomości ekologicznej, a przede wszystkim uświadomienie, że działamy na szkodę środowiska, w którym żyjemy. Wychodząc z tego założenia Ośrodek „Nowa Nadzieja” z Janowic Wielkich od kilku lat jest pomysłodawcą i głównym organizatorem tej akcji społecznej. Zachęca do czynnego działania na rzecz ochrony środowiska. Mając na względzie ten szczytny cel oraz fakt, że rzeka Bóbr stanowi element spajający dwa parki krajobrazowe położone w okolicy Jeleniej Góry tj. Rudawski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Doliny Bobru w tym roku akcję wspiera Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra.

Akcja ,,Ratujmy Bóbr” jest czynem społecznym ludzi dobrej woli, przedstawicieli jednostek administracyjnych działających na rzecz ochrony przyrody i instytucji wpierających takie działania oraz mieszkańców regionu jeleniogórskiego, którym na sercu leży piękno i czystość tego obszaru. Uczestnicząc w akcji nie ponosimy żadnych kosztów – wszystkie materiały dot. sprzątania i wywozu śmieci zapewnione są przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Inspektorat w Jeleniej Górze.

- Przyłącz się do działań na rzecz ochrony środowiska. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji „Ratujmy Bóbr” – apelują organizatorzy. Więcej informacji u Pawła Tuły pod nr tel. 75 751 51 66.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 2-04-2013 8:29
A kiedy zostanie zorganizowana akcja "Ratujmy Jelenią Górę,,??miasto jest tak brudne i zas***ne przez psy jak żadne w Polsce
~ 2-04-2013 8:53
Będzie golenie bobra w całym mieście!
~meliorant 2-04-2013 9:06
Szlachetna akcja. Rzeka zostanie posprzątana, a następnie zlikwidowana > http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=418&mode=thread&order=0&thold=0
~ 2-04-2013 9:19
Jelonka jest brudna i zas...a przez psy na własne życzenie mieszkańców.Mieszkańcy muszą chcieć czystości, a nie tylko narzekać. Trzeba zacząć sortować śmieci i wrzucać je do pojemników, które są na nie przeznaczone, a nie po rowach, zakamarkach, skwerkach i co najgorsze nad brzegami naszych rzek.
~$$$ 2-04-2013 9:22
Niech idą menele którzy dostają darmowe żarcie .Pasibrzuchów którzy z samochodów wyrzucają śmiecie ,jeszcze zagońcie dzieci ze szkoły i będzie czysto
~rel 2-04-2013 9:30
Wiele to nie pomoże,na wiochach rzeki często pełnią rolę wysypisk śmieci.Kamer ani straży miejskiej tam nie ma więc chulaj dusza...
~ 2-04-2013 9:40
A co na to związek wędkarski ? Czyżby Okręgu PZW dzierżawcy obwodów rybackich na Bobrze sprawa czystości nie interesowała.
~ryr 2-04-2013 10:12
hehe grodzkie :) nic o was robaczki nie piszą a tak głośno piszczeliście:)
rymcycymcy 2-04-2013 10:25
Rzeki to ciekawe miejsce ! :) ...dla jednych to kibel, a dla innych spiżarnia pełna jedzenia ! :)
~ 2-04-2013 11:27
szczytny cel ,ale to chyba obowiązek władz gmin , dostali kasę z unii i co ? kasa do kieszeni a ludzie dobrej woli mają sprzątać , o nie nie
~ 2-04-2013 11:31
Jak zaczynaja w janowicach to juz niech do pilchowic dojda, tam beda mieli co do rooty. Najpierw niech spoleczenstwo nauczy sie porzadku, to nie bedzie potrzeba takich akcji.
~rybus 2-04-2013 12:47
Mam podobne zdanie jak i przedmówcy. Jestem wędkarzem, często bywam tam nad wodą. Fatycznie śmieci tam mnóstwo aż wstyd, wstyd dla władz które udają że nie widzą. Pieniądze z Uni to osobna sprawa, natomiast mnie zastanawia gdzie poidziała się kasa z podatków. Gmina pewno wydaje te pieniądze na premie urzędników, zamiast urzymywać porządek, jeśli tak to niech sami sprzątają. Śmieszą mnie takie akcje. Pozwalają zacierać ręce Burmistrzowi
~ 2-04-2013 13:03
niech tylek ruszy PZW a nie tylko kase biora za karte wedkarska i nazywaja ten sciek kraina pstraga i lipienia
~mint 2-04-2013 14:09
W ubiegłym roku płynąłem kajakiem od Siedlęcina do progu wodnego. Takiego brudu dawno nie widziałem, strach było rękę włożyć do wody, o przemyciu twarzy nie wspomnę. Ktoś tam chodzi na ryby? Chyba dla jakiejś większej "kuchennej rewolucji", bo siedzenie nad takim syfem (który zresztą sami zrobiliśmy), do przyjemnych raczej nie należy.
~18 sqandal 2-04-2013 14:21
Bóbr jak i cała kotlina brudna az wstyd , kiedy nastąpi opamiętanie bo takie akcje paro-dniowe to wiele nie dadza. Mowimy c...nie brudzą a czy aby tylko c...nie?
~ 2-04-2013 19:34
Świetnie by było, gdyby wszyscy mieszkańcy naszych stron wyrzucali śmieci do śmietnika. Fajnie by też było żeby wszystkie nasze elektrownie wodne zbierały śmieci zanim popłyną dalej
~Archi 2-04-2013 21:04
Szkoda, że komentujący nie mają zielonego pojęcia o czym piszą, gdyby zechcieli wcześniej się czegoś dowiedzieć a później odezwać z pewnością było by to z korzyścią dla społeczeństwa. Piszę głównie do osób które zostawiły posty o 11:27 i 12:47. Rzeki są własnością RZGW (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej), tak samo jak brzegi, mury oporowe i urządzenia się na nich znajdujące. I to RZGW a nie gminy odpowiada za stan ich czystości. A powiedzcie mi jeszcze proszę drodzy specjaliści jaką to kasę z Unii gminy pozyskały na rzeki, albo jaką mogą, albo skąd ją wziąć? A śmiecą ludzie, nie urzędnicy, policjanci, nauczyciele, uczniowie itd. ludzie, nikt inny. Poziom komentarzy pod tym artykułem jest żenujący. Zamiast marnować czas i energię na takie głupoty lepiej posprzątajcie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group