Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7092
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Będzie siedziba dla klubu seniorów

Piątek, 30 listopada 2018, 7:10
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2018, 11:33
Autor: Paweł Guszała
Mysłakowice: Będzie siedziba dla klubu seniorów
Fot. Paweł Guszała
Na terenie Mysłakowic, przy Gminnym Ośrodku Kultury trwa remont budynku. Po jego zakończeniu odnowione miejsce będzie siedzibą miejscowego klubu seniora.

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach od lat stała sypiąca się ze starości dobudówka. Budynek miał zostać wyburzony, jednak władze gminny znalazły dla niego nowe zastosowanie.

- Pomyślałem, że szkoda coś burzyć, jeżeli budynek stoi i można go jakoś zagospodarować na bardzo dobry cel, na przykład dla seniorów, na taki dzienny dom pobytu, klub seniora. Udało się. Najpierw wyremontowaliśmy dach, teraz trwają prace wewnątrz obiektu. Są plany, aby stowarzyszenie „Senior” działające w Mysłakowicach otworzyło w tym miejscu kuchnię dla osób potrzebujących, gdzie wydawany byłby jeden ciepły posiłek dziennie – mówi Michał Orman, wójt gminy Mysłakowice.

Dobudówka ma zostać ponownie połączona przejściem z gminnym ośrodkiem kultury, tak jak było to przed laty. Ale to tylko jedna z wielu pozycji na długiej remontowej liście.

- Obecnie trwają prace wewnątrz, wymiana okien, roboty instalacyjne, ponieważ całkowicie przebudowujemy ten budynek. W tym roku chcemy się skupić na doprowadzeniu obiektu do stanu surowego, a od wiosny przyszłego roku chcemy zająć się pracami wykończeniowymi. Składamy wniosek o ich dofinansowanie i zakup wyposażenia – kończy M. Orman.

Klub seniora przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach mógłby zacząć funkcjonować w pierwszej połowie przyszłego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group