Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5207
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie rondo u zbiegu Rataja i Cieplickiej

Niedziela, 8 lutego 2015, 7:32
Aktualizacja: Wtorek, 10 lutego 2015, 7:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie rondo u zbiegu Rataja i Cieplickiej
Fot. AP
Obecnie Miasto ma już dokumentację projektową przebudowy skrzyżowania ulic Rataja i Cieplickiej w Jeleniej Górze. Wiadomo też, że w tym miejscu powstanie rondo. W budżecie zarezerwowano pieniądze na tę inwestycję, która według kosztorysu inwestorskiego może kosztować około 1,5 mln zł. Roboty mają rozpocząć się wiosną. Na czas prowadzonych prac ruch w tym miejscu będzie utrudniony.

Dokumentację wraz z kosztorysem przygotowała wyłoniona w drodze przetargu Pracownia Projektowa Trasko ze Szczecina. Początkowo pod uwagę brano dwa warianty przebudowy tego jednego z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Jeleniej Górze. Poza przyjętym do realizacji rondem, rozważano budowę zwykłego skrzyżowania trzywlotowego.

- Ostatecznie podjęto decyzję, że będzie to skrzyżowania z ruchem okrężnym - mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – W tym miejscu zmieniona zostanie oczywiście organizacja ruchu, ale także wymieniona zostanie nawierzchnia. Trzeba tam będzie również dobudować kanalizację deszczową i przebudować sieć gazową biegnącą przez skrzyżowanie – dodaje J. Bigus.

Na tym skrzyżowaniu niemal co miesiąc dochodzi do wypadków i kolizji. O jego przebudowę od wielu lat wnioskowali okoliczni mieszkańcy, ale przede wszystkim dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 i rodzice dzieci. O konieczności wykonania tego zadania przekonywała także Rada Cieplic.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group