Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7094
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie remont jeleniogórskiego dworca PKP

Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 30 lipca 2013, 7:33
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie remont jeleniogórskiego dworca PKP
Fot. Angela
Do kwietnia 2014 roku PKP PLK zapowiedziało dokończenie modernizacji jeleniogórskiego dworca PKP. Remont odbędzie się w ramach modernizacji linii kolejowej 274 Wrocław– Zgorzelec na odcinku Wrocław – Jelenia Góra.

W pierwszym etapie inwestycji w 2010 roku przebudowano hol dworca, natomiast w drugim etapie wyremontowane mają być perony i przejścia podziemne. Obecnie rozpoczęto procedury przetargowe na przygotowanie dokumentacji i kosztorysu inwestycji. Następnie wyłoniony zostanie wykonawca robót, który w ramach tej inwestycji wymieni wiaty peronowe, instalację elektryczną, wykonana nową kanalizację i odnowi przejścia podziemne. Na te prace planuje się przeznaczyć około 350 tys. zł.

O wygospodarowanie dodatkowych pieniędzy na dokończenie modernizacji dworca w Jeleniej Górze walczył Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych wspólnie z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Marzeną Machałek.

- Pod koniec listopada 2011 z ramienia posłanki M. Machałek do Ministra Transportu wysłana została interpelacja w sprawie zabezpieczenia pieniędzy na dokończenie remontu tej pięknej stacji – informuje Grzegorz Oleś z KODLK. - Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem już w styczniu 2012 Minister odpowiedział, że pieniądze się znajdą, a procedury ruszą w połowie 2013 roku. Jak obiecano, tak zrobiono. Zakończenie prac planowane jest na kwiecień 2014 – dodaje G. Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group