Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8558
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie remont jeleniogórskiego dworca PKP

Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 30 lipca 2013, 7:33
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie remont jeleniogórskiego dworca PKP
Fot. Angela
Do kwietnia 2014 roku PKP PLK zapowiedziało dokończenie modernizacji jeleniogórskiego dworca PKP. Remont odbędzie się w ramach modernizacji linii kolejowej 274 Wrocław– Zgorzelec na odcinku Wrocław – Jelenia Góra.

W pierwszym etapie inwestycji w 2010 roku przebudowano hol dworca, natomiast w drugim etapie wyremontowane mają być perony i przejścia podziemne. Obecnie rozpoczęto procedury przetargowe na przygotowanie dokumentacji i kosztorysu inwestycji. Następnie wyłoniony zostanie wykonawca robót, który w ramach tej inwestycji wymieni wiaty peronowe, instalację elektryczną, wykonana nową kanalizację i odnowi przejścia podziemne. Na te prace planuje się przeznaczyć około 350 tys. zł.

O wygospodarowanie dodatkowych pieniędzy na dokończenie modernizacji dworca w Jeleniej Górze walczył Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych wspólnie z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Marzeną Machałek.

- Pod koniec listopada 2011 z ramienia posłanki M. Machałek do Ministra Transportu wysłana została interpelacja w sprawie zabezpieczenia pieniędzy na dokończenie remontu tej pięknej stacji – informuje Grzegorz Oleś z KODLK. - Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem już w styczniu 2012 Minister odpowiedział, że pieniądze się znajdą, a procedury ruszą w połowie 2013 roku. Jak obiecano, tak zrobiono. Zakończenie prac planowane jest na kwiecień 2014 – dodaje G. Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
226
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group