Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 8929
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Będzie punkt masowych szczepień w Kowarach?

Piątek, 9 kwietnia 2021, 8:01
Autor: WAC
Kowary: Będzie punkt masowych szczepień w Kowarach?
Fot. Przemek Kaczałko
W ciągu kilku najbliższych dni zapadnie decyzja, czy w Kowarach zostanie utworzony punkt szczepień masowych dla powiatu karkonoskiego.

W Kowarach punkt szczepień masowych, o utworzenie którego zabiega miejscowy samorząd, miałby powstać w lokalu klubu seniora, który funkcjonuje w zaadaptowanych pomieszczeniach na niskim parterze w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Druga rezerwowa lokalizacja to budynek Miejskiego Ośrodka Kultury.

Liczymy, że decyzja wojewody, co do utworzenia punktu szczepień masowych będzie pozytywna i że pierwsze osoby zostaną zaszczepione już 19 kwietnia – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Chcemy, aby nasi mieszkańcy mogli łatwo skorzystać z możliwości zaszczepienia się, gdyż w Kowarach funkcjonują dwa szpitale covidowe. Notujemy też w mieście dużą liczbę zakażeń koronawirusem - dodaje E. Zakrzewska.

# Punkty szczepień masowych mają wpłynąć na przyśpieszenie tempa, w jakim wykonywane są szczepienia na COVID - 19. Punkty te mogą być zlokalizowane w budynkach komunalnych - np. remizach, szkołach czy domach kultury, ale również w namiotach usytuowanych w dobrze dostępnych miejscach z wieloma miejscami parkingowymi (np. przy supermarketach) lub punktach drive thru, gdzie szczepienia odbywać się będą w samochodach. Ewentualne koszty utworzenia punktu powinny być ponoszone przez samorząd we własnym zakresie w porozumieniu z wojewodą, jednak rząd wstępnie przewiduje dla samorządu ryczałt na utworzenie jednego punktu w wysokości 5 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
60
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group