Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8182
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie przebudowa skrzyżowania Rataja i Cieplickiej

Czwartek, 19 czerwca 2014, 6:50
Aktualizacja: Piątek, 20 czerwca 2014, 7:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie przebudowa skrzyżowania Rataja i Cieplickiej
Fot. Angela
Do 1 grudnia br. wykonawca wyłoniony w drodze przetargu ma przygotować projekt i kosztorys przebudowy jednego z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Jeleniej Górze – ul. Rataja i Cieplickiej. Pod uwagę brane są dwa rozwiązania: wskazywane przez wielu mieszkańców rondo oraz zwykłe skrzyżowanie trzywlotowe, które zdaniem zarządu dróg i mostów będzie lepszym rozwiązaniem.

Obecnie jeleniogórski urząd miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania wraz z kosztorysem. Zanim jednak powstanie projekt, wykonawca będzie musiał przedstawić dwuwariantową koncepcję: zwykłego trzywlotowego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz skrzyżowania z ruchem okrężnym (rondo).

- Naszym zdaniem jest tam za mało miejsca by stworzyć rondo, a poza tym ruch kołowy nie rozwiąże problemu bezpieczeństwa pieszych, o który tam głównie chodzi – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Chcemy jednak by dokładnie sprawdzili to fachowcy i już na podstawie konkretnych danych podejmiemy decyzję, który wariant zostanie zastosowany – dodaje.

O przebudowanie tego skrzyżowania od wielu lat wnioskowali mieszkańcy, ale przede wszystkim dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6, której dzieci są tam najbardziej zagrożone na niebezpieczeństwo. O konieczności wykonania tego zadania przekonywała też Rada Cieplic.

- My również uważamy, że jest to zadanie priorytetowe, więc po przygotowaniu dokumentacji będziemy wnioskować o zapisanie samej przebudowy w przyszłorocznym budżecie – dodaje wicedyrektor Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group