Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6411
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie nowa galeria w śródmieściu. Gdzie inne supermarkety?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 października 2010, 8:32
Aktualizacja: Środa, 6 października 2010, 7:34
Autor: Angela/tejo
Fot. KC
Już za rok Jeleniej Górze przybędzie kolejna galeria handlowa. Obiekt pod nazwą Centrum stanie przy parkingu przy ulicy Pijarskiej. Lokalizacja z pewnością podniesie rangę tego miejsca, zwłaszcza po rewitalizacji kanału Młynówka.

Inwestorem jest spółka ARIADNE ze Szczecina, a wykonawcą prac będzie znana już jeleniogórzanom firma ERBUD. Całość ma kosztować ponad 26 milionów złotych.

Tymczasem na ostatniej sesji rady miejskiej uchwalono studium zagospodarowania przestrzennego dla obiektów wielkopowierzchniowych. Wpisano do niego już istniejące markety, ale i wytyczono kolejne tereny, na których mogłyby powstać podobne. Kilkoma z nowych lokalizacji są już nawet zainteresowani inwestorzy.

Do obecnie obowiązującego studium zagospodarowania przestrzennego radni wprowadzili kilka zmian dotyczących m.in. lokalizacji dużych sklepów. Od 2008 roku wojewoda zaczął bowiem uchylać plany zagospodarowania przestrzennego, w których takie lokalizacje zostały zamieszczone, a nie miały odzwierciedlenia w studium.

– Studium natomiast było tworzone zanim w życie weszła ustawa o obiektach wielkopowierzchniowych – tłumaczy Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Nanieśliśmy więc na studium zagospodarowania przestrzennego tereny, na których takie obiekty już są lub mogą powstawać zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Część z nich była tylko usankcjonowaniem istniejących. Drugą grupą były tereny, które jako nowe zostały zakwalifikowane pod taką zabudowę.

Wśród istniejących znalazły się tereny przy Tesco, Carrefourze, Pasażu Grodzkim, Castoramie, Focus Parku i czy przy Florze, gdzie takiego obiektu co prawda nie ma, ale zgodnie z planem z 2006 roku mógłby tam powstać.

W ramach nowych miejsc zakwalifikowano teren na przeciwko Urzędu Skarbowego (ulica Wolności), przy ulicach Michejdy, Dolnośląskiej, Konstytucji 3 Maja za ogródkami działkami, za Carrefourem od strony Dziwiszowa, przy Wiejskiej po byłej papierni, teren przy PKS-ie oraz na przy przedłużeniu ulic Spółdzielczej – Objazdowej od strony Trasy Czeskiej.

– Są to tereny, na których zdaniem zarówno prezydenta, jak i radnych oraz urbanistów obiekty wielkopowierzchniowe z niczym by nie kolidowały. Część z tych gruntów będzie mogła zostać zagospodarowana w przyszłości, jak np. przy ulicy Dolnośląskiej, gdzie nie ma kanalizacji. Na kilka z tych miejsc, jak np. teren po byłej papierni przy ulicy Wiejskiej czy przy dworcu PKS – u byli już jednak zainteresowani inwestorzy – mówi Jerzy Lenard.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~mieszkanieJG 5-10-2010 9:39
Ludzie po co nam tyle galerii? Niech prezydent i cała ta jego świta przyciągną tu inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy! Po co nam drogie galerie skoro ludzie nie maja pieniędzy na zakupy w małych sklepach?
~wow 5-10-2010 9:41
Kiedy w naszej zabitej dechami wiosce zaczną budować jakieś zakłady żeby ludzie mieli za co kupować tych tzw. galeraiach???
~Gość 5-10-2010 9:45
No to to już jest lekka przesada ,nasz p.Obrębalski chyba zfiksował razem z radom miasta ,nastawiają tych galerii jak grzybów w mieście które i tak już marketami śmierdzi ,ludzie nie mają pacy a te dziady miejskie galerie nam fundują ,dobrze że wybory już nie długo to pożegnają się ze stanowiskami te miejskie darmozjedy ,tylko żeby nastempni mieli możliwość uniewżnienia tych wydanych zezwoleń co p.Obrębalski wydał .
~Seti 5-10-2010 9:57
Wybory powinny byc co 12 miesiecy. Bo zawsze przed wyborami wladze sa jakies takie pobudzone i skuteczniejsze. Wzrosloby tempo rozwoju JG :)
~dj 5-10-2010 10:04
wbijam w ich galerie bo chłam który sprzedają mogę kupić sobie w necie 20-50% taniej.Niech miasto wreszcie zacznie tworzyć miejsca pracy,galerii i marketów wystarczy.
~paff 5-10-2010 10:11
ludzie wy to jesteście nienormalni, piszecie "dość galerii", "prezydent nastawiał galerii" itp. puknijcie się w głowę, przecież to podmioty zewnętrzne je stawiają, spółki itp, jak by nie patrzeć są to inwestycje, kapitał zostawiony w mieście przez inwestorów jak i ludzi robiących w nich zakupy, nie tylko z JG.
~Zaskoczony 5-10-2010 10:20
Galerie i galerię ...a gdzie miejsce na baseny, których jeszcze po wojnie w mieście było kilka.A wystarczyło o to tylko zadbać i modernizować dziś nie było by z tym problemu. Brakuję super sali widowiskowo - rozrywkowej i nawet jakby " Mega" artysta chciał tu zawitać i tak nie miałby gdzie wystąpić. Brak prawdziwego lotniska, drogi fatalne, kolej beznadziejna.A już w XVIII w Jelenia Góra była mekką dla turystów i kuracjuszy. Dziś mamy XXI w i wielkie NIC.
~Olenka 5-10-2010 10:25
bedzie bedzie bedzie... i tak wkółko od lat. a nie ma nic
~propaganda 5-10-2010 10:28
Galeria to może być z obrazami. Nie wiem skąd w PL wziął się zwyczaj nazywania zlepka dziadowskich sklepików galeriami. Kina, baseny itp. ok, ale te wielkopowierzchniowe bazary to średni pomysł.
~Abra 5-10-2010 10:30
Hipermarkety nie zostawiają żadnego kapitału w mieście. Działają jak odkurzacz wysysający pieniądze z lokalnego rynku. Każdy drobny przedsiębiorca czy nawet straganiarz handlujący na florze pieniądze które zarobi inwestuje u siebie dając prace innym.
~wie39 5-10-2010 10:32
otóż to-jest potrzeba przyciągnąć inwestorów żeby stworzyć nowe miejsca pracy a nie kolejną galerię albo otwierać coraz to nowe zawiadywane przez żydów banki...
~alkoholiczna 5-10-2010 10:41
no lokalizacja the best. Centrum w dzielnicy patalogii i rynsztoku. Tam nikt nigdy nie trzeźwieje. POGRATULOWAĆ POMYSŁU.
~Antyprystrom 5-10-2010 10:53
Nie należałem do zwolenników Roberta Prystroma. Przez długi czas uważałem, że jest populistą i krzykaczem bez pomysłu na miasto. Uważałem, że za jego sprawą miasto się nie rozwija. Jednak od dzisiaj muszę zrewidować swoje stanowisko. Prystrom okazał się jedyną osobą, która trafnie opisała to co dzisiaj dzieje się na naszych oczach. Z okien mojego mieszkania widzę jak rośnie nowy pawilon Tesco na "Widoku", jak wycięto drzewa i likwiduje się ostatnie enklawy zieleni. W Sobieszowie otworzono kolejną "Biedną rączkę" i to tuż koło kościoła. Teraz 200 metrów od PAsażu Grodzkiego wybudują kolejną galerię Centrum, a ok 300 m dalej kolejną Focus Mall. Galerii i hipermarketów jest już jak grzybów po deszczu a u nmnie w kieszeni coraz mniej pieniędzy i żadnych perspektyw na bogate i częste zakupy w tych galeriach. Niniejszym publicznie przepraszam pana Prystroma za wszystkie moje dotychczasowe "jazdy" po nim na forum. I twierdzę, że po dzisiejszej wiadomości oddam mój głos razem z cała rod
~? 5-10-2010 10:59
Galeria, galeria, galeria itd. itp cóż za RÓŻNORODNOŚĆ. Siąść i płakać nad głupotą POMYSŁODAWCÓW.
~miejscowy 5-10-2010 11:01
Kolejna kiełbasa wyborcza!!! Jakimś dziwnym trafem wszystkie te inwestycje sa podawane w terminie przed wyborczym. nie uwierze dopóki nie zobacze!!!
~Matylda 5-10-2010 11:13
Moze zamiast galerii, to wybudować żłobek w Jeleniej Górze.
~^^ 5-10-2010 11:23
ludzie ogarnijcie się w końcu...po co galerie? a jest tu co innego do roboty? Jelenia Góra zrobiła się już nudnym miastem...nie ma co tu robić więc niech chociaż galerie będą to może coś się ruszy w końcu...galeria jest również jako atrakcja co równa się więcej turystów i lepsza promocja miasta...przestańcie myśleć w końcu o sobie...Gratulacje dla prezydenta i zarządu że zaczynają ożywiać to miasto ;D Oby tak dalej :)
~gggg 5-10-2010 11:59
Ale kina w Jeleniej Gorze nadal nie ma!!!!
~galla 5-10-2010 12:22
od przybytku glowa nie boli, tylko zeby byla roznorodnosc i cen i towarow, a tak mamy w dotychczasowych galeriach np przy tesco towar rodem z chin , albo z odrzutu z zachodu bo tam juz nie na topie , a w centrum miasta np buty stoja od lat na polkach i co dziwne one stoja a ceny ich rosna z kazdym sezonem , a w ceny wliczony jest kazdy jeden centymetr powierzchni sklepu , oraz kazda sekunda oswietlenia, no i inne atrakcje jak toaleta czy woda w fontannie. Ale to dobrze ludzie maja gdzie przyjsc i posiedziec , posluchac szmeru fonntanny , posluchac muzyki , pobyc wsrod ludzi, tylko brakuje w tych galeriach kapliczek dla wierzacych aby mogli sie tam pomodlic o cud w portfelu
~bambo 5-10-2010 12:27
a czy mogliby moze w koncu wybudowac jakis normalny kryty basen pelnowymiarowy z 8 torami?to jest np skandal ze miasto nie ma normalnej plywalni!!
~kkk 5-10-2010 12:34
Nie rozumiecie patologiczni, wieczni malkontenci, że to nie ‘prezydent’ buduje galerie, a prywatni przedsiębiorcy za prywatne pieniądze i na własne ryzyko? I niby ile tych ‘galerii’ jest w Jeleniej? Póki co – 1,5 - licząc Pasaż Grodzki i niby-galerię Tesco. Nie kumacie, że 75% miejsc pracy na zachodzie to są szeroko pojęte usługi – handel, finanse, edukacja, medyczne, itp.? Jakie zakłady miałoby wybudować ‘miasto’ Jelenia Góra – hutę szkła, kamieniołom granitu, montownię samochodów? Za czyje pieniądze? Nie obiło się wam o uszy, że komuna jakiś czas temu się skończyła i samorządy nie zajmują się już budowaniem fabryk? Miasto może tworzyć – i tworzy warunki do powstania zakładów produkcyjnych – np. w postaci stref ekonomicznych, ale samo nie jest od budowania zakładów. O budowie nowych zakładów Zorki, czy Jeleniaplastu zapewne nie słyszeliście leniwe żuczki, bo w ogóle o niewielu rzeczach słyszeliście, a jeszcze mniej z t
~DjKosa 5-10-2010 12:40
Jelenia to miasto bankomatów, markietów :) amen.
~Maciek S. 5-10-2010 13:00
Ja także zastanawiam się nad koniecznością budowy kolejnej galerii w tym regionie. Jest Karkonoska, przy Rynku kończy się budowa kolejnej (chyba, że już się skończyła, dawno nie zaglądałem). Zgadzam się z co niektórymi komentarzami, iż przydałoby się innych inwestorów przyciągnąć, jakieś centra usług wspólnych lub inne.
~Kosc 5-10-2010 13:21
Oczekujecie miejsc pracy, to je stworzcie. Komuna skonczyla sie 20 lat temu, a wy wciaz mentalnie w niej tkwicie wolajac 'dajcie, stworzcie...' Na alkohol, papierosy i internet starcza ? Do roboty mohery !
~ROK 5-10-2010 14:38
z miejsc pracy moze nie byc takich "dochodów" dla władz miasta jak z miejsc pracy. jak stawiali castorame to władze miasta potrafili nawet superustawą zabrać mieszkancą ziemie zeby zrobic do niej wiazd. Ciekawe za ile mozna ryzykowac ze taka machloja przejdzie?
~To tylko ja. 5-10-2010 14:40
A Tropical Island tam bedzie?
~ 5-10-2010 14:45
Taka "galeria" (dziwna nazwa) to przeciez miejsca pracy. Ale po drugie-potrzebne to w Jeleniej? Ani w lecie ani w zimie nie ma gdzie poplywac. Porzadnego kina nie ma.Potrzebna taka "galeria"? ale coz-zyjemy w tzw. demokracji. Ktos buduje na wlasne ryzyko? za wszystko ten Obrebalski odpowiada? czy to on buduje?
~ 5-10-2010 15:16
Zamiast galerii możnaby otworzyć nowe kierunki humanistyczne na uczelniach, które kończy się tytułem magistra, bo wstyd takie miasto, a na uzyskanie wyższego wykształcenia trzeba zapierdzielać gdzieś dalej:/
~Adu233 5-10-2010 15:36
Mi tam nie przeszkadza kolejna galeria. Będzie więcej miejsc pracy i centrum trochę bardziej ożyje i będzie ciekawa walka o konsumentów. Przy okazji będzie panował większy ruch przy Kilińskiego i pijarskiej, choć fajnie by było gdyby była w Jeleniej Ikea.
~x 5-10-2010 15:56
PRACY I CHLEBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 5-10-2010 17:03
Każda galeria to nowe kilkaset miejsc pracy! To nowy zadbany budynek w mieście za pieniądze inwestora a nie z podatków. To większy wybór zakupów - przecież nikt nie każe kupować w każdym sklepie każdej galerii tylko wybierze sobie. To większe bezpieczeństwo w najbliższej okolicy, bo galerie z reguły są dobrze strzeżone i mają własne monitoringi, a że będą w centrum to w centrum pojawi się więcej obszarów bezpiecznych. To większe możliwości spędzenia czasu dla turystów zwłaszcza w złą pogodę - przecież JG ma być miastem turystycznym a nie przemysłowym. Zwiedzanie fabryk to raczej nie jest atrakcja dla nikogo. To szansa na pojawienie się marek, dla których wcześniej nie było miejsca i porządnego kina (żadne w JG nie ma tak naprawdę nawet przyzwoitej jakości dźwięku czy obrazu, nie wspominając o repertuarze), więc nie trzeba będzie tego szukać po Legnicach, Wrocławiach itp. Galerie z reguły, aby się lepiej promować prowadzą rozmaitego rodzaju działalność dodatkową, jak
~Sir Galahad 5-10-2010 17:24
plują się na np. rewitalizacje zabytków klasy zero (vide news o rewitalizacji barokowych kaplic). Jak ludzie mają tu przyjeżdżać z przyjemnością na wypoczynek i zostawiać pieniądze jeśli oferujemy im taki syf jak obecne otoczenie Kościoła Garnizonowego? Jak mają traktować Cieplice jako fajny kurort jeśli co poniektórzy plują się na Termy Cieplickie? Kpina. W Jeleniej Górze nie ma porządnego kina wielosalowego. Takie kino to lepszy, elastyczny repertuar. Więcej seansów, więcej tytułów, lepsza jakość, być może też projekcje 3d.
~xxx 5-10-2010 17:25
to jest czysty wyzysk ludzi którzy pracują w tych marketach ,galeriach bo zazwyczaj na 1/2 lub 1/4 etatu są zatrudniani i to za marne grosze dlatego jestem przeciwny budowaniu marketów i itd.......
~Mrf 5-10-2010 17:29
Ludzie pomyślcie troszkę. Przecie to nie miasto galerie będzie budować!!! jak wy sobie wyobrażacie to ... miasto tworzy tylko miejsca a galerie budowane są przez inwestorów. Nie da się zamienić galerii na powiedzmy basen .... to dwie odrębne sprawy i inni inwestorzy. Wiadomo że w JG brak basenów, obiektów kultury itp ... i na pewno nieudolność naszej władzy tutaj wychodzi ale sam fakt pojawienie się jakichkolwiek inwestycji w miescie można zaliczyc tylko na plus
~Sir Galahad 5-10-2010 17:39
@budowie nowych zakładów Zorki, czy Jeleniaplastu zapewne nie słyszeliście leniwe żuczki, bo w ogóle o niewielu rzeczach słyszeliście W punkt! @Jest Karkonoska Karkonoska jest galerią handlową tylko z nazwy. To ładnie wyremontowany PDT dawny i tyle. @straganiarz handlujący na florze pieniądze które zarobi inwestuje u siebie dając prace innym Większość handlarzy straganiarzy na ryneczku na Zabobrzu ma też chiński czy indyjski przede wszystkim towar. Albo włoską galanterię skórzaną. A niektórzy tamtejsi "kupcy" mają mentalność mafijną. Widziałem nękanie ordynarne staruszki przez grupę buców, że śmiała truskawki i szczaw troszkę taniej sprzedawać niż oni założyli, że ma na ryneczku być sprzedawane. A była to bidulka - staruszka, klasyczna. Również nękali człowieka w czerwcu, który ich zdaniem za tanio sprzedawał truskawki. Dlatego to towarzystwo nie ma żadnej etycznej wyższości nad tymi złymi galeriami i marketami. Właściciel jednego ze sklepów spożywczych tzw. małych
~MonitoringJG 5-10-2010 17:40
Po kiego grzyba Ci żłobek? Dziecko zaraz wyrośnie i będziesz chciała przedszkole, później szkołę itd., i dojdziesz do galerii, a ona już na Ciebie i Twoje dziecko będzie czekała.
~Sir Galahad. 5-10-2010 17:51
@Brak prawdziwego lotniska A jakie miasto wielkości Jeleniej Góry ma w Polsce "prawdziwe lotnisko"? No i może nie zauważyłeś Sobieszowianinie, że miasto nie buduje tych galerii ze swoich środków. To są inwestycje. Te podmioty będą tu potem płacić podatki np. od nieruchomości, zatrudnią tu może ludzi przy budowie tego. Szkoda, że nie ma takich przedsiębiorstw budowlanych w Jeleniej Górze, które by to udźwignęły. To by jeszcze więcej miasto na tym zyskało.
~senior 5-10-2010 18:17
Osoby, które jeżdżą na zakupy do Wrocka lub Legnicy, wiedzą, że tam są niższe ceny i większy wybór. A dlaczego? Bo jak nie ma zdrowej konkurencji, to ceny są z kosmosu a asortyment słaby. I niech budują ile wlezie, bo ja za to nie płacę, a może nie trzeba będzie jeździć po 200 km na PORZĄDNE zakupy i zaoszczędzę na benzynie.
tracęgruntpodstopami 5-10-2010 18:24
Popieram, ale... do galerii trzeba dotrzeć ! Proponuję stworzenie SKM i Kolei Jeleniogórskich, 2 linii metra, budowę międzynarodowego portu lotniczego, 3 mniejsze lotniska na obrzeżach kotliny, tunel pod Śnieżką, szybkie połączenia kolejowe EN, EC, Ex z Kolonią, Berlinem, Pragą, Amsterdamem, Berlinem, Rzymem, Budapesztem, Mediolanem i Moskwą. Dodatkowo - kompleks skoczni narciarskich w Karpaczu, Światowe Centrum Biegowe w Jakuszycach, Specjalną Jeleniogórską Strefę Ekonomiczną, połączenie UE, KK i PWR w Sudecką Akademię Humanistyczno - Techniczną. Porządne trasy rowerowe. Autostrada do Wrocławia, Pragi i Zgorzelca. Kompleks basenów.
~MARKO-POLO 5-10-2010 18:27
OCZYWIŚCIE ZGADZAM SIĘ,ŻE PREZYDEN ORAZ RADNI NIE BUDUJĄ TYCH GALERII,ALE WARTO ZAUWAŻYĆ,ŻE TO ONI WYDAJĄ NA BUDOWĘ ZGODĘ I TO DZIĘKI NIM ONE POWSTAJĄ.TYLKO NIKT Z RADNYCH NIE MYŚLI O MNIEJSZOŚCI KUPIECKIEJ W JELENIE GÓRZE,WYDAJĄ ZGODY NA BUDOWY MARKETÓW I GALERII,A RYNKOM JAK ZABOBRZE I FLORA PRZEDŁUŻAJĄ TYLKO O DWA MIESIACE.
~Sir Galahad 5-10-2010 18:41
Przecież hipermarket w Jeleniej Górze bardzo późno powstał (Hypernova 2000rok). Mniejsze miasta już je miały kilka lat, właśnie dlatego, że lobby drobnych kupców było najważniejsze dla podówczesnych władz. Na Zabobrzu będzie dla kupców budowana efektywna hala targowa i może dzięki temu nie będzie tam jak w slumsach.
~ggg 5-10-2010 19:24
A co z córkami? - będą galeriankami !
kazimierzp 5-10-2010 19:42
http://ariadne.com.pl/galeria.html - na tej stronie można zobaczyć co to "ma być" ta galeria! Śmieszą mnie ci wszyscy którzy są pełni dobrych rad dla inwestorów, pełni sugestii co należałoby w mieście (za innych pieniądze) budować! Jeżeli jest obecnie taki pęd do budowy w Jeleniej Górze Galerii handlowych, domów mieszkalnych (a jest!) to chyba znaczy, że nasze miasto jest dla inwestorów atrakcyjne. Oni nie lokują pieniędzy tam gdzie mogą je stracić! Ci wszyscy wujkowie "dobra rada" zainwestujcie swe zaskórniaki, popróbujcie stworzyć nowe miejsca pracy: najpierw na jedno stanowisko, potem na dwa... Co nie macie odwagi, bo pieniędzy na początek nie trzeba tak jak dobrego pomysłu, urząd pracy może dofinansować? A tu na forum, anonimowo, to możecie snuć pomysły!?! To, co? Do dzieła!!! Jelenia Góra mimo malkontentów się rozwija i z tego należy się cieszyć! A, że są tacy co marudzą, a niech se marudzą!;-)
~ss 5-10-2010 19:47
wszyscy krzyczą że nie chcą galerii !! PO co nam ona ?? tyle samo galerii co we wro . Zakład produkcyjny , fabrykę farb ,części do maszyn , może jakiś eko przemysł , wytwórnie mat.budowlanych to wybudujcie ... a nie galerie ~!!!
~ 5-10-2010 19:55
Jak zwykle nic nikomu sie nie podoba.ale zazdrościmy że we Wrocławiu czy chociażby w Legnicy są różne galerie a u nas nie! A żeby spotkac dawno nie widzianego znajomego trzeba iść w niedziele do marketu !
~Prozak 5-10-2010 19:59
... a niech budują ile wlezie i galerie i nowe zakłady i drogi, takie budowy to miejsca pracy podczas budowy i po uruchomieniu każdej z takich nowych instytucji i poprawa wizerunku miasta .. JESTEM ZA KAŻDĄ BUDOWĄ i INWESTYCJĄ w tym mieście !!!
~real 5-10-2010 20:57
O co tyle krzyku ? Przecież tak na prawdę , to w tym mieście nie ma żadnej galerii...
~moherowa 5-10-2010 21:56
@Kosc z 13:21, ciułaj nadal pensy na zmywaku, ciułaj. My mohery będziemy tymczasem latać po jelonkowych galeriach i przebierać w markowych ciuszkach... taże moherowych, bo zima ma być sroga :D Podesłać Ci parasolkę na londyńskie mżawki? ;P
~AndrzejLeper 5-10-2010 22:14
Ob.Rębalski musi odejść!!!
~xx 5-10-2010 23:12
Nie róbmy z Jeleniej Góry Jeleniej Dziury !!Takie opinie już chodzą po Polsce. Nie dajmy zmienić sobie tej nazwy !! Jesteśmy Miastem i ma to być miasto!! A nie jakieś miasteczko !! Ci wszyscy co przyjeżdżają do nas z innych miast też tęsknią za takimi sklepami. I też zostawią w nim zł . Każda inwestycja w nasze miasto jest tylko plusem !! I plusem jest to że ktoś jeszcze chce tu inwestować !!!!! Ja popieram wszelkie rozsądne budowy i inwestycje. Jestem ZA !!
rymcycymcy 5-10-2010 23:50
Prezydent powinien zabrać te 26 melonów temu nierozsądnemu inwestorowi i rozdać wśród uczciwych Jelonkogórzanów :) Każdemu wyjdzie po trzy stówki ...licząc nawet z niepijącymi ! ;)
~romi 6-10-2010 7:42
Niech sobie budują jak takie są w danym miejscu możliwości i obojętnie market czy galeria tylko niech to będzie w końcu na równych prawach i z dniem otwarcia danej placówki podatki takie jak wszystkim okolicznym przedsiębiorcą i na takich samych warunkach . Zobaczymy czy w tedy tak chętnie duże sieci marketów będą u nas budować .Kasa miejska wiecznie z niedoborem a markety lekką ręką 5 lat ulgi podatkowej .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group