Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2144
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie Euro 2012 w naszym mieście?

Wiadomości: KRAJ
Czwartek, 24 lipca 2008, 16:50
Aktualizacja: Środa, 30 lipca 2008, 11:20
Autor: JEN
Fot. rylit
Stolica Karkonoszy została wytypowana jako jedno z 44 miast kandydujących do baz treningowych dla drużyn, które wystąpią w rozgrywkach o mistrzostwo Europy w piłce nożnej w 2012 r.

To jednak nie oznacza, że nasze miasto będzie na pewno gościć jedną z ekip Euro 2012. W ten sposób została wyrażona przychylność organizatorów tej imprezy: spółki PL 2012, ministerstwa sportu i turystyki oraz PZPN.

Wytypowane ośrodki mają być gotowe do końca 2010. Dopiero wówczas dokona się następnej selekcji i organizatorzy wytypują 16 miast, które będą mogły gościć uczestników Euro 2012.

To jednak w dalszym ciągu nie oznacza, że te ostatecznie wybrane ośrodki dostąpią tego zaszczytu, bo kierownictwa drużyn mogą wybrać ośrodek spoza tej ostatecznej listy.

Jak powiedział prezydent – Marek Obrębalski, miasto już się szykuje do tych swoistych „egzaminów” i ocen organizatorów 2012, którym przypadł bardzo do gustu stadion przy ul. Lubańskiej, usytuowany jakby w parku.

– Byłem tam dzisiaj i obejrzałem dokładnie ten obiekt o powierzchni 16 ha. Będziemy na części tego terenu złożonej z boiska, trybuny, szatni i sanitariatów budować kompleks spełniający wymogi organizatorów – powiedział prezydent.

Szczegóły dotyczące wymogów określi komisja UEFA, która odwiedzi Jelenią Górę w drugiej połowie sierpnia. Wówczas będzie wiadomy mniej więcej koszt tej inwestycji. Prezydent M. Obrębalski powiedział, że zostanie gruntownie przebudowana płyta główna boiska i powstanie też boisko boczne. Ponadto nowa trybuna na 1000 widzów, nowe szatnie z podziałem dla zawodników i kierownictwa drużyny, nowoczesne sanitariaty i pomieszczenie dla pomocy medycznej. Natomiast drużyna przebywać będzie w hotelu Pod Różami, lub Caspar, ewentualnie „Mercure”, gdzie będzie można wyłączyć dla druzyny dwa piętra.

Pieniądze na ten cel pochodzić będą z budżetu miasta, państwa i funduszy unijnych.

A oto pełna lista wytypowanych 44 ośrodków:

Bielsko-Biała, Brzeg Dolny, Ciechanów, Dzierżoniów, Gdów/Wieliczka, Gniewino, Jarocin, Jelenia Góra, Józefów, Kluczbork, Kolno, Krośnice, Legnica, Lublin, Myślenice, Nadarzyn, Nałęczów/Puławy/Kazimierz Dolny, Oława, Opalenica, Ostróda, Piaseczno, Poddębice, Polkowice, Proszowice/Bochnia, Pruszków, Rybnik, Rzeszów/Straszęcin, Serock/Nowy Dwór Mazowiecki, Siedlce, Sobótka, Sosnowiec, Straszyn, Sulejówek/Wesoła/Otwock, Sulisław/Grodków, Trzebnica, Uniejów, Ustroń/Pawłowice Śląskie, Wałcz, Warka, Władysławowo, Wodzisław Śląski, Wołów, Wyszków, Ząbki/Zielonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ja 25-07-2008 13:45
Bo prezydenci tak chcą, ale kogo to interesuje! Nas kibiców, na pewno nie interesuje Lubańska a tylko ZłOTNICZA!!! A dlaczego redakcja nie dała zdjęć ze stadionu Karkonoszy, który zawsze był głównym obiektem sportowym miasta?! Najbardziej śmiać mi się chce ze stwierdzenia , że boisko w Cieplicach jest położone jakby w parku...
~el 25-07-2008 15:50
A ja jestem za lubańską. Każdej drużynie zależy na tym aby w ciszy i spokoju przygotować się do turnieju obiekty położone poza centrami miast mają większą szansę przyjąć jedną z drużyn. Do tego w cieplicach zawodnicy będą na 100 % korzystać z wód termalnych, masaże itp.
~heh 25-07-2008 19:33
a na Złotniczej nie będą mieli ciszy? chyba tam nigdy nie byłeś... A jak mówisz o korzystaniu z wód termalnych przez zawodników to już widać jakie masz pojęcie, bo tak się składa, że profesjonalne piłkarskie drużyny przyjeżdżają z własnym kucharzem, jedzeniem i piciem. Nikt nawet nie wziąłby łyka tej wody, bo pierwsza myśl jaka przeszła by ich po tym byłoby po prostu zagrożenie rozwolnieniem...!
~kw 28-07-2008 12:15
to tylko mydlenie oczu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group