Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2712
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Będzie bezpieczniej przy Polanie

Poniedziałek, 10 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Będzie bezpieczniej przy Polanie
Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Dolnośląski Park Innowacji i Nauki podpisały umowę na wspólną realizację rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 3 w rejonie Polany Jakuszyckiej.

Zawarta umowa określa zasady współpracy, sposób finansowania oraz podział kompetencji na poszczególnych etapach przygotowania i realizacji zadania. Zgodnie z ustaleniami, za prace przygotowawcze tj. wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) będzie odpowiedzialny DPIiN, natomiast realizacja robót będzie zadaniem GDDKiA. Inwestycję zaplanowano na 2022 rok.

Celem ma być poprawa bezpieczeństwa w rejonie powstającego na Polanie Jakuszyckiej Dolnośląskiego Centrum Sportu. Już wkrótce w tym miejscu będą organizowane różnej rangi zawody w sportach zimowych (biegach narciarskich i biathlonie), a poza sezonem zimowym w sportach rowerowych i biegach terenowych, co spowoduje, że liczba turystów w Jakuszycach znacznie się zwiększy.

Aby poprawić płynność ruchu i wyeliminować ewentualne zatory na DK3, na odcinku 700 metrów wykonane zostaną: dodatkowe pasy ruchu dla skręcających z drogi, zjazdy, sygnalizacja świetlna, chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe oraz oświetlenie drogowe.

Twoja reakcja na artykuł?

28
68%
Cieszy
3
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
15%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group