Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6726
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Będzie bezpieczniej przy głównej ulicy Piechowic

Wtorek, 3 kwietnia 2018, 7:21
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2018, 6:53
Autor: WAC
Piechowice: Będzie bezpieczniej przy głównej ulicy Piechowic
Fot. WAC
Już wkrótce ruszą prace przy budowie chodnika w ciągu ul. Kryształowej w Piechowicach, na odcinku od ulicy Przemysłowej do Jaśminowej.

O budowę chodnika na tym odcinku ulicy od dość dawna zabiegają mieszkańcy Osiedla Cicha Dolina. Duże natężenie ruchu pojazdów w tym miejscu oraz brak pobocza o wystarczającej szerokości zagraża bezpieczeństwu poruszania się pieszych, a zwłaszcza dzieci.

Na szczęście budowa chodnika znalazła się w gronie inwestycji przewidzianych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei do realizacji w ramach „Programu infrastruktury drogowej” i już wkrótce kłopoty piechowiczan z tego rejonu miasta z dojściem do centrum powinny się skończyć.

Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez Województwo Dolnośląskie i samorząd Piechowic. Obie strony po połowie pokryją wynoszące 720 tysięcy złotych koszty budowy. Dodatkowo samorząd Piechowic zapłaci 65 tysięcy złotych za wykonanie dokumentacji remontu. Koszty nowego chodnika podwyższają nakłady na wykonanie separatorów oraz konieczność skorygowania biegu płynącego w pobliżu potoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group