Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4794
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie bezpieczne przejście przy Zameczku

Czwartek, 27 lutego 2014, 8:54
Aktualizacja: 16:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie bezpieczne przejście przy Zameczku
Fot. Angela
– W końcu! – mówi pani Janina, codziennie skracająca sobie drogę z Zabobrza do pracy w centrum miasta łącznikiem pomiędzy ul. Karłowicza, a Jana Pawła II na wieść o tym, że do połowy bieżącego roku powstanie tu ścieżka pieszo–rowerowa z oświetleniem. – Człowiek może tu sobie nogi połamać, a wieczorami dodatkowo strach tędy iść – dodaje jeleniogórzanka. Niebawem na to zadanie zostanie ogłoszony przetarg.

Chodzi o przejście dla pieszych koła zabobrzańskiego Zameczku. Codziennie przechodzą tu setki osób. W ostatnich latach po interwencjach mieszkańców zlikwidowano niebezpieczne, bo pokruszone schody. Nierówna nawierzchnia wydeptanej ścieżki jednak została.

- Zimą jest ślisko, bo nikt tu nie odśnieża i nie posypuje – mówi pan Piotr z Zabobrza. – Wczesną wiosną i jesienią brodzi się w błocie po kolana. Poza tym ludzie wracający z pracy wieczorem po prostu się boją, bo jest ciemno – dodaje mieszkaniec Zabobrza.

Niebawem to się zmieni – odpowiada Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Ogłoszony zostanie przetarg na budowę w tym miejscu drogi pieszo-rowerowej, której wartość kosztorysowa wynosi około 130 tys. zł. W ramach prac powstanie też oświetlenie, którego koszt szacuje się na ponad 20 tys. zł.

- Zadanie może niezbyt wielkie, ale bardzo ważne – mówi Jerzy Bigus. – Mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali o to przejście, ale nie było pieniędzy. Teraz ścieżka powstanie – dodaje wicedyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group