Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11035
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą zmiany w taryfie MZK

Wtorek, 27 kwietnia 2021, 13:10
Aktualizacja: 13:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będą zmiany w taryfie MZK
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórscy radni po raz kolejny wprowadzą zmiany w taryfie MZK. Na początku kadencji wprowadzili bezpłatne przejazdy m.in. dla dzieci, młodzieży i studentów, następnie części z nich odebrali uprawnienia, a dzisiaj (27.04) ogłosili na konferencji prasowej, że niektórzy odzyskają prawo do darmowych przejazdów.

Po wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów, co było obietnicą wyborczą kandydata na prezydenta - Jerzego Łużniaka i kandydatów na radnych z Koalicji Obywatelskiej, od 1 stycznia 2021 roku podniesiono ceny biletów o 33 proc., a dodatkowo odebrano bezpłatne przejazdy części uprawnionym. Oprócz studentów, bezpłatne przejazdy pozostały dla dzieci i młodzieży z Jeleniej Góry oraz gmin, które obsługuje MZK, a młodzi mieszkańcy Jeleniej Góry i gmin objętych umową, którzy uczą się np. w Karpaczu czy Szklarskiej Porębie - 100-procentową ulgę stracili. Wówczas radni zignorowali tę grupę młodzieży, ale teraz się zreflektują.

Mieszkańcy Jeleniej Góry i gmin porozumienia mogą uczyć się w Szklarskiej Porębie czy Karpaczu. Dlatego postanowiliśmy wykreślić warunek, że dzieci i młodzież muszą mieszkać i uczyć się na terenie Jeleniej Góry i gminy porozumienia - mówiła Beata Wójtowicz, radna KO.

Ponadto radna Aneta Kolendo powiedziała, że seniorzy powyżej 70. roku życia, którym przysługuje bezpłatny przejazd - będą mogli posłużyć się biletem elektronicznym (do tej pory musieli mieć przy sobie dowód osobisty, a teraz będą mieć wybór - dowód lub bilet elektroniczny). Dodatkowo wprowadzony zostanie bilet 15-dniowy.

Cennik MZK ma być też dostosowany do zmian w bilecie Euro-Nysa, który uprawnia do bezpłatnych przejazdów określoną liczbę dzieci w wieku do 6 lat i od 6 do 15.

Radni mają przyjąć uchwałę w środę (28.04), a zapisy mają wejść w życie od 1 czerwca 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

20
36%
Cieszy
9
16%
Hahaha
7
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
11%
Złości
14
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
544
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group