Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7075
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą utrudnienia na Wyczółkowskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 12 maja 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
Wkrótce takie sytuacje będą tylko "mokrym" wspomnieniem przeszłości. Zalana ulica Wyczółkowskiego w lipcu ubiegłego roku.
Fot. TEJO
Wkrótce rozpoczną się prace przebudowy kanalizacji ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. Roboty będą prowadzone etapowo. Autobusy pojadą ulicą Morcinka. Do budynków dojadą wiec mieszkańcy, ale do czasu zakończenia przebudowy ulica zostanie całkowicie wyłączona dla innych zmotoryzowanych.

Pracami zajmie się Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska Eko-Mel z Jeleniej Góry, które kwotą 474 tys. zł zwyciężyło w przetargu na wykonanie tego zadania. Dziś miasto przekaże wykonawcy teren pod przebudowę. Od tego czasu ruszą prace i pojawią się utrudnienia. Nowa kanalizacja zostanie położona na odcinku od ulicy Hoffmana do Wolności. Położonych zostanie 940 metrów rur, pojawi się tam również 28 nowych wpustów deszczowych, 25 studni rewizyjnych i 25 studni osadnikowych.

Na chwilę obecną podpisaliśmy umowę z wykonawcą, zrobiony został projekt organizacji ruchu, komunikacja miejska zostanie poprowadzona ulicą Morcinka. Front robót będzie prowadzony całą szerokością ulicy, ale będzie on wykonywany etapami – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich garaży, ale pozostałe pojazdy będą musiały korzystać z objazdów ulicą Morcinka, ulicą Prusa do ulicy Wyspiańskiego. Pierwszy front robót będzie biegł od ulicy Wolności do Wańkowicza i będzie się przesuwał coraz wyżej. Zakończenie prac planowane jest na 31 sierpnia br.

Pierwotnie w planach na ten rok była nie tylko budowa nowej kanalizacji deszczowej, ale również remont nawierzchni ulicy Wyczółkowskiego. Niestety nie ma na to pieniędzy. Prace w tym zakresie jak również położenie nowych chodników i modernizację oświetlenia zaplanowano na rok przyszły.

W przyszłym roku planowane jest wykonanie nawierzchni drogi i chodników oraz oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 12-05-2010 11:53
dwa lata temu pisaliscie ze zrobia ka...lizacje
~IRENKA83 12-05-2010 14:49
na wyczókowskiego sa utrudnienia od dobrych 10 lat wiec nowe i tak nie robia roznicy
kpax 12-05-2010 21:57
ciekawe jak to autobusy "pojada Morcinka" skoro cala jest za waska i sa progi. ktoredy, chyba nie beda wjezdzac prosto z poczty, bo dopiero bedzie dym ;>
~JACK 13-05-2010 12:10
Nie dość że Morcinka zwykle zastawiona autami "inwalidów " przyjeżdżających codziennie do kościoła to jeszcze autobusy ???To woła o pomstę do nieba.Dolny odcinek Morcinka jednokierunkowy w kierunku Wolności a więc ciekawe jak ten problem rozwiązano ??? ....bo ulica pod PZM-otem zastawiona autami !!!
~JACK 13-05-2010 14:22
Modlący się codziennie "inwalidzi " tak skutecznie blokują ulicę Morcinka samochodami że to się a" PALE" nie mieści,nawet są kłopoty z chodzeniem w tym rejonie, a jeszcze te komunie majowe > czy nikt nie pomyślał o innym rozwiązaniu połączenia autobusowego ???Dlaczego przez Morcinka ??? > chcecie ofiar bo będzie o czym pisać ???he,he,he..... ....zainstalowano progi przeciw "d...ntom " motoryzacji i co ciekawe nie będą szkodliwe dla autobusów ???? Ludzie zastanówcie się zanim podejmiecie jakąkolwiek decyzję i weźcie się do udrażniania ka...lizacji na Wyczółkowskiego a nie do przebudowy > bo to jest wynajdywanie sobie roboty za wszelką cenę bo wykonawca ma zysk , a my > BAJZEL !!!
kpax 13-05-2010 22:44
ano racja. czyli w skrocie: jest wasko mimo dobrej nawierzchni, sa progi, owieczki przy kosciolku, masa zaparkowanych aut gdzie trudno sie przeciskac, a i pizzernia na dole (mimo że niezła) dodaje sajgonu i pzmot. moze wymislili obejscie przez Wankowicza ale to sie nakreca biedne busy - jakbym miał kawałek mózgu to wymyslilbym obejscie prędzej Słowackiego, tam i tak jeżdzą i jest ok. ano czekamy, ja i tak smigam zawsze górą.. ale wspolczucia nizej mieszkajacym na Morcinka, a pociechy ni ma (chyba ze odpowie blizej wiedzący) ;>
~stopaczek 14-05-2010 9:57
Objazd będzie przez ulice Żeromskiego i Wańkowicza a następnie do góry ul. Wyczółkowskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group