Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7645
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą utrudnienia na Wyczółkowskiego

Środa, 12 maja 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Będą utrudnienia na Wyczółkowskiego
Wkrótce takie sytuacje będą tylko "mokrym" wspomnieniem przeszłości. Zalana ulica Wyczółkowskiego w lipcu ubiegłego roku.
Fot. TEJO
Wkrótce rozpoczną się prace przebudowy kanalizacji ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. Roboty będą prowadzone etapowo. Autobusy pojadą ulicą Morcinka. Do budynków dojadą wiec mieszkańcy, ale do czasu zakończenia przebudowy ulica zostanie całkowicie wyłączona dla innych zmotoryzowanych.

Pracami zajmie się Przedsiębiorstwo Melioracji i Inżynierii Środowiska Eko-Mel z Jeleniej Góry, które kwotą 474 tys. zł zwyciężyło w przetargu na wykonanie tego zadania. Dziś miasto przekaże wykonawcy teren pod przebudowę. Od tego czasu ruszą prace i pojawią się utrudnienia. Nowa kanalizacja zostanie położona na odcinku od ulicy Hoffmana do Wolności. Położonych zostanie 940 metrów rur, pojawi się tam również 28 nowych wpustów deszczowych, 25 studni rewizyjnych i 25 studni osadnikowych.

Na chwilę obecną podpisaliśmy umowę z wykonawcą, zrobiony został projekt organizacji ruchu, komunikacja miejska zostanie poprowadzona ulicą Morcinka. Front robót będzie prowadzony całą szerokością ulicy, ale będzie on wykonywany etapami – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich garaży, ale pozostałe pojazdy będą musiały korzystać z objazdów ulicą Morcinka, ulicą Prusa do ulicy Wyspiańskiego. Pierwszy front robót będzie biegł od ulicy Wolności do Wańkowicza i będzie się przesuwał coraz wyżej. Zakończenie prac planowane jest na 31 sierpnia br.

Pierwotnie w planach na ten rok była nie tylko budowa nowej kanalizacji deszczowej, ale również remont nawierzchni ulicy Wyczółkowskiego. Niestety nie ma na to pieniędzy. Prace w tym zakresie jak również położenie nowych chodników i modernizację oświetlenia zaplanowano na rok przyszły.

W przyszłym roku planowane jest wykonanie nawierzchni drogi i chodników oraz oświetlenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group