Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7031
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Będą miejskie skwery przyjazne zapylaczom

Sobota, 25 czerwca 2022, 8:24
Autor: WAC
Kowary: Będą miejskie skwery przyjazne zapylaczom
Fot. UM Kowary
Samorząd Kowar przystąpił do realizacji projektu ekologicznego "Dla pszczół - transgraniczna współpraca na rzecz zachowania siedlisk pszczół i dzikich owadów zapylających". Dzięki niemu już wkrótce na miejskich skwerach i rabatkach zostaną posadzone rośliny przyjazne owadom zapylającym.

Jako pierwszy do tego celu wytypowano skwer przy alei Wolności. Przy jego zagospodarowywaniu i obsadzaniu roślinami miododajnymi od kilku dni pracują osoby z zajmującej się zielenią miejska grupy Zielone Kowary. Do pomocy w tym działaniu zaproszono uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Oddziale Terenowym Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Na terenie miasta mamy już wytypowanych kilka skwerów, które zostaną obsadzone roślinami miododajnymi – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Chcemy, aby miasto stało się bardziej przyjazne zapylaczom. Rozmawiamy z naszymi pszczelarzami i wiemy jak wiele tych pożytecznych owadów zginęło na skutek masowego używania środków ochrony roślin oraz chorób. Sporo nowych klombów powstanie na terenie miasta powstanie także dzięki rozpoczynającemu się projektowi „Zielono – niebieskie Kowary”.

Twoja reakcja na artykuł?

33
79%
Cieszy
5
12%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
2
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group