Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 6632
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Będą kastrować zboczeńców

Niedziela, 17 sierpnia 2008, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Będą kastrować zboczeńców
Fot. Archiwum
Elektroniczne obroże i przymusowa hormonalna kastracja – takie konsekwencje będą czekały na polskich pedofili już niebawem. Zaostrzone kary, proponowane przez resort zdrowia, mają zmniejszyć skalę wzrastającej liczby wykorzystywanych seksualnie nieletnich.

Problem pedofilii w całej Polsce, jak również w Jeleniej Górze w ostatnich latach systematycznie wzrasta. Do prokuratur zgłaszane jest coraz więcej spraw seksualnego wykorzystywania nieletnich. Ich konkretna liczba jest dość trudna do ustalenia. Wynika to z faktu, że w prokuraturach nie są prowadzone osobne rejestry.

– Zauważalny jest jednak stały wzrost zgłaszanych przypadków pedofilii – mówi Violetta Niziołek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. – Tak naprawdę, nie wiadomo czy wynika to z nagłośnienia problemu czy jego wzrostu. Być może kiedyś, zjawisko występowało w podobnej skali jak teraz, ale nikt o tym nie mówił. Faktem jest jednak, że co roku takich spraw trafia do nas coraz więcej.

Teraz Ministerstwo Zdrowia i posłowie chcą skutecznie wytępić pedofilów. Pierwszym krokiem, który zacznie być realizowany najwcześniej za rok, będą elektroniczne obroże zakładane początkowo pedofilom, którzy mają sądowy zakaz zbliżania się do ofiar. W przyszłości jednak, jeśli obroże się sprawdzą, założone zostaną wszystkim skazanym za seksualne wykorzystywanie nieletnich.

Kolejny pomysł to kastracja hormonalna pedofila czyli terapia specjalnymi tabletkami zmniejszającymi popęd seksualny. Dla pedofilów recydywistów byłaby ona przymusowa, a resort zdrowia planuje stworzyć ośrodek, gdzie takie osoby będą leczone.

Zdaniem specjalistów kastracja farmakologiczna, w przeciwieństwie do chirurgicznej, byłaby możliwa do przeforsowania w Unii Europejskiej. Poza tym kastracja mechaniczna wcale nie gwarantowała zlikwidowanie problemu. Znane były bowiem przypadki, kiedy wykastrowani mężczyźni czerpali przyjemność z poniżania ofiar i dominowania nad nimi.

Wiadomo też, że przeciwko pedofilom jednoczą się posłowie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozważa możliwość zezwolenia policjantom na łapanie zboczeńców w prowokacjach internetowych. Zaostrzone byłyby także przepisy dotyczące ludzi pracujących z dziećmi, którzy musieliby wylegitymować się specjalnym zaświadczeniem o niekaralności za przestępstwa pedofilskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group