Czwartek, 25 czerwca
31°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

„Baw się z nami seniorami!” [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Począwszy od dzisiaj (1.10) przez cztery dni, klucz do miasta będzie w rękach seniorów. O godz. 11:00 barwnym korowodem spod kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego seniorzy uczcili Międzynarodowy Dzień Seniora rozpoczynając tym samym uroczyste obchody w Jeleniej Górze.

reklamy
reklamy

Stan bezpieczeństwa miasta jest rzeczą podstawową, więc bawcie się, śmiejcie, pijcie, ale błagam – zostawcie to miasto w całości – apelował do seniorów prezydent Marcin Zawiła wręczając po chwili klucz do miasta Stanisławowi Dziedzicowi. Organizator imprezy dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów święta seniorów.

Od dzisiaj do soboty (1-3.10) w Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa 28) od godz. 13:00 odbywają się przesłuchania w ramach Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów. Ponadto na jeleniogórskim Rynku równolegle będą się odbywać koncerty, a w niedzielę (4.10) o godz. 15:00 uroczysta akademia z okazji Dnia Seniora, podczas której poznamy laureatów przeglądu oraz wysłuchamy koncertu „Melodii słonecznej Italii”, na który wejściówki do odbioru są w siedzibie zarządu oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze.

- Zjechało do nas 400 wykonawców z Dolnego Śląska. Pierwsze trzy zespoły dostaną nagrodę po tysiąc złotych i voucher dla dwóch osób do luksusowych ośrodków – zapowiedział Stanisław Dziedzic.

Czego prezydent Jeleniej Góry życzy seniorom? - Zdrowia, radości i siły, którą tutaj widać, bo tak śpiewających, rozbawionych ludzi czasami w grupach przedszkolaków nie widać, a w tzw. wieku średnim to już zupełnie – powiedział Marcin Zawiła. - Biologia tak się ułożyła, że człowiek krok po kroku do nich dołącza, a ja od kilku lat jestem dziadkiem, więc czuje się seniorem. Jest taki moment u człowieka aktywnego zawodowo, że emerytura jest za pasem, ale jak widzę ich, to myślę, że emerytura nie musi być taka zła – dodał włodarz miasta.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka