Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6901
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Baszta Grodzka doczekała się remontu

Poniedziałek, 14 marca 2016, 8:19
Aktualizacja: Wtorek, 15 marca 2016, 8:05
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Baszta Grodzka doczekała się remontu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Trwa remont Baszty Grodzkiej w Jeleniej Górze. Miasto zleciło wymianę elementów konstrukcji południowej ściany budowli, która groziła zawaleniem. Prace mają się zakończyć do 29 kwietnia br. Wykonuje je Przedsiębiorstwo Budowlane Karkonosze z Kowar. Koszt inwestycji to 23,8 tys. zł.

Jak już pisaliśmy, decyzję o remoncie Baszty Grodzkiej podjęto po zgłoszeniach mieszkańców, którzy w minionym roku alarmowali o złym stanie technicznym drewnianych belek, stanowiących konstrukcję jednej ze ścian zabytkowej budowli. Wówczas wykonano ekspertyzę obiektu.

Teraz wykonawca ma zająć się konserwacją dolnych części słupków, zabudową konstrukcji podpierającej mur pruski, wymianą podwaliny, konserwacją pozostałych elementów muru pruskiego oraz murowanych ścian. To pierwszy tak duży remont obiektu od kilkudziesięciu lat.

Po zakończeniu prac obiekt ma zostać wydzierżawiony. Jak zapewnia prezydent Marcin Zawiła jest wiele pomysłów zagospodarowania Baszty Grodzkiej. Jedną z ofert złożył m.in. lokalny browar. Dotychczas mieściła się tu galeria sztuki i kawiarnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group