Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9272
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Barwne chwile z marionetkami

Niedziela, 9 sierpnia 2009, 12:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Barwne chwile z marionetkami
Fot. Nat
Przez tydzień na szarych podwórkach lśnił kolorami „Skok w blok”. W miniony piątek swoistym podsumowaniem akcji był występ Loutkoveho Divadla „Ahoj” z Chrudima (Czechy), który zgromadził tłum młodej publiczności.

Wszystko za sprawą animatorów: Łukasza Dudy z Teatru Odnalezionego, Loutkoveho Divadla „Ahoj” z Chrudima, artysty cyrkowego formacji Trickster, Michaliny Chomickiej-Dudy oraz Agnieszki Szymszczykiewicz, którzy odwiedzili osiedle Orle, skwerek przy ul. Głowackiego, Okrzei, ul Noskowskiego, Komedy-Trzcińskiego, Kiepury, Sobieszów oraz plac Ratuszowy.

Główną atrakcją dla dzieci były przedstawienia lalkowe grane przez „Ahoj” oraz Łukasza Dudę wcielającego się często w rolę Kacperka, ulubioną postać publiki. Odbyły się też dwa przedstawienia tradycyjnego teatru marionetkowego w Rynku przy BWA. W miniony piątek zabrakło miejsca dla publiczności, nie tylko tej najmłodszej.

Michalina i Agnieszka skupiły swą pracę nad stroną plastyczną. Umożliwiały dzieciom pracę nad wykonaniem własnych lalek i różnego rodzaju ilustracji na przykład bohaterów z bajek.

Dla dzieciaków uczestniczących w projekcie „Skok w blok” były to bardzo kolorowe, wakacyjne chwile na tle reszty szarych spędzonych w nudnawej Jeleniej Górze. Miały uczucie, że ktoś sobie o nich przypomniał i że te kilka godzin spędzonych na zabawach i warsztatach będzie jeszcze jednym, cudownym wspomnieniem z tegorocznych wakacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group