Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9054
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bardzo pechowa „trzynastka”

Czwartek, 1 lipca 2010, 15:18
Aktualizacja: 15:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bardzo pechowa „trzynastka”
Fot. TEJO
Po nieprawidłowościach nagłośnionych przez media oraz rodziców i nauczycieli, Barbara Jaśniewicz, dotychczasowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 straciła stanowisko. Odwołał ją po zakończeniu roku szkolnego prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Placówkę czeka też poważna restrukturyzacja. Nie jest wykluczone jej zamknięcie, jeśli plan nie powiedzie się.

Do 30 października była szefowa placówki będzie pracowała jako zwykły nauczyciel, a po tym terminie o jej dalszym losie zadecyduje nowy szef placówki. Sprawa przeciwko niej obecnie toczy się w prokuraturze.

Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta dodał, że decyzja Marka Obrębalskiego dotycząca zwolnienia obecnej pani dyrektor zapadła po tym, jak potwierdziły się zarzuty zgłaszane m.in. przez rodziców, jak i pracowników szkoły. O sytuacji w placówce pisały media.

– Problem w szkole nie pojawił się w ciągu ostatnich dni czy miesięcy, on narastał przez lata. „Trzynastka” jest obecnie placówką rozbitą, rozdartą, pozbawioną zaufania rodziców i otoczenia”, potrzebny jest jej program naprawczy. Tego, co zostało zniszczone w tej szkole nie da się naprawić z dnia na dzień. Do tego potrzebny jest co najmniej rok, i tyle sobie dajemy. Musimy się teraz zastanowić też jaki będzie kierunek działań dotyczący tej placówki– mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Potwierdziły się zarzuty dotyczące zastępstw pani dyrektor, ruch personelu w szkole, pracę pani Jaśniewicz poza „trzynastką” w czasie pełnienia obowiązków i w czasie godzin pracy bez zgody prezydenta. Jeśli chodzi o zarzucany pani dyrektor Barbarze Jaśniewicz mobbing czy fałszowanie dokumentów, nie możemy w tym temacie wydawać opinii, to musi być potwierdzone wyrokami sądu, my nie mamy w tym temacie dowodów. Te postępowania będą prowadzone osobno – mówi wiceszef miasta.

Stąd decyzja, że od najbliższego roku szkolnego Barbara Jaśniewicz dotychczasowej funkcji pełnić już nie będzie. Na jej miejsce ma się pojawić nowy szef placówki, ale z uwagi na obecną sytuację chętnych na to stanowisko nie ma.
– Przed nami stoi bardzo trudne zadanie dotyczące wyłonienia nowego dyrektora placówki. Pytaliśmy już pracowników szkoły, którzy mogliby ewentualnie pełnić taką funkcję, czy wyraziliby taką wolę. Jak na razie nie było chętnych. A tymczasem potrzebna jest osoba cisząca się w środowisku nauczycielskim autorytetem – mówi Miłosz Sajnog.

Jeśli nie będzie komu powierzyć obowiązków dyrektora, nowy szef placówki ma być wybrany w drodze konkursu jeszcze w okresie wakacji. Obecnie trwa walka o uratowanie szkoły. Po ostatnich wydarzeniach, jakie miały miejsce w placówce w ostatnim czasie, w tym afera dotycząca dyrektor Jaśniewicz oraz ujawnione przez Nowiny Jeleniogórskie nagranie o ciąganiu ucznia po korytarzu przez jedną z nauczycielek, rodzice uczniów zapowiedzieli przeniesienie swoich pociech do innych placówek.

Samorządowcy nie ukrywają, że jeśli nie uda się poprawić sytuacji w „trzynastce”, nie można wykluczyć likwidacji placówki. To jednak będzie ostateczność – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group