Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7291
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bardzo brzydko w Cieplicach

Piątek, 23 lipca 2010, 8:53
Aktualizacja: Sobota, 24 lipca 2010, 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bardzo brzydko w Cieplicach
Fot. TEJO
Wandali, którzy upstrzyli koszmarnymi bohomazami elewacje kamienic w centrum uzdrowiskowej części miasta, już dawno wyłapano. Ich „radosna” twórczość wciąż jednak szpeci śródmieście kurortu.

– Byłoby tu pięknie, gdyby mury były czyste – mówi pani Eliza z Gdańska, która przyjechała do Cieplic na kurację. Niestety – nie są. Pamiątki po wandalach wciąż straszą przechodniów. Na szczęście nie ma już nowych bohomazów, ale te, które pozostały po aktywności łobuzów, szpecą uzdrowisko.

Większość budynków zapaskudzonych przez chuliganów stanowi własność wspólnot lokatorskich, a te nie mają pieniędzy na remont elewacji. Nie wystarczy ich zamalować. Malunki wandali muszą zostać wcześniej usunięte. Najpewniej uda się to zrobić tylko wraz z warstwą tynku. Jakiś czas temu wspominano o możliwości wsparcia przez miasto w przeprowadzeniu takich remontów, ale na zapowiedziach się skończyło.

Ucichła też sprawa ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców i obciążenia ich kosztami remontu. Nic dziwnego: byłoby to czysto iluzoryczne. Odrestaurowanie cieplickiego centrum może pochłonąć miliony złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
255
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group