Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 6422
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bank pomaga zdobyć stypendium i indeks wyższej uczelni

Poniedziałek, 12 listopada 2012, 7:09
Aktualizacja: 7:10
Autor: Organizatorzy
Na profilu PKO Banku Polskiego na Facebooku wystartował konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przygotowujących się do startu w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką. Do wygrania są bony do sklepu empik.com oraz czytniki e–booków i iPad2. Czy jeleniogórskiej młodzieży uda się wywalczyć jedną z nagród?

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym jest organizowana po raz 54. W ubiegłym roku w wzięło w niej udział 15 117 uczniów z ponad 1,1 tys. szkół. Finaliści tegorocznej edycji mogą liczyć na uzyskanie indeksu wyższej uczelni, a najlepsi na stypendium od Partnera Olimpiady PKO Banku Polskiego. W ubiegłorocznej edycji, wśród laureatów, znalazł się uczeń przygotowywany przez Andrzeja Sepełowskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bolesłąwa Chrobrego w Bielawie.

- Do tej pory w etapie centralnym Olimpiady brało udział dwóch moich wychowanków. Zdobycie 4 miejsca w Polsce w ubiegłorocznej edycji przez ucznia naszej szkoły, to nasz największy sukces. Aktualnie 12 uczniów przygotowuje się do startu w etapie szkolnym tegorocznej Olimpiady. Dzięki sukcesowi odniesionemu rok temu, możemy teraz zakwalifikować 4 uczniów od kolejnego etapu - mówił Andrzej Sepełowski.

W ostatnich 10 edycjach, wśród laureatów Olimpiady, było 12 reprezentantów województwa dolnośląskiego, którzy reprezentowali szkoły ponadgimnazjalne z Wrocławia, Nysy, Dzierżoniowa, Bolesławca i wspomnianej Bielawy (więcej szczegółów na: www.owpsw.edu.pl/laureaci.php).

Pierwszy etap tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbędzie się 23 listopada br.
Będą to eliminacje szkolne. PKO Bank Polski, przygotował w związku z tym na swoim profilu na Facebooku, specjalny konkurs, który ułatwia przygotowanie się do tych zawodów (www.facebook.com/PKOBankPolski).

Aplikacja ma formę sprawdzianu wiedzy z zakresu najnowszej historii, polityki, stosunków międzynarodowych i podstaw ekonomii. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje główny organizator Olimpiady, Uniwersytet Warszawski, który przygotował również pytania do gry. Każdy uczestnik może podejść do testu nieskończoną liczbę razy - dzięki temu ma szansę utrwalić sobie prawidłowe odpowiedzi. Gra będzie pomagać przygotować się do kolejnych etapów Olimpiady - po eliminacjach szkolnych (23 listopada br.), odbędą się zawody okręgowe (19 stycznia 2013 r.) i wielki finał krajowy (9 i 10 marca 2013 r.). Pytania w konkursie facebookowym będą dostosowane do zmieniających się wymagań. Dodatkową atrakcję stanowią czekające na najlepszych bony do sklepu internetowego empik.com oraz czytniki ebooków. Zdobywcy najwyższych wyników powalczą w wielkim finale o iPada2.
Choć udział w prawdziwej Olimpiadzie mogą wziąć tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, to konkurs na

Facebooku otwarty jest dla wszystkich, również dla osób, które szkolne ławy opuściły jakiś czas temu lub są dopiero w gimnazjum. Oni również mogą sprawdzić swoją wiedzę o świecie i wygrywać nagrody. Każdy może też dodać w aplikacji swoje własne pytanie, które po zatwierdzeniu przez ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego, trafi do testu.
- Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy! – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1762
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group