Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7604
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Banda wandali niszczy uzdrowisko

Poniedziałek, 3 listopada 2008, 11:22
Aktualizacja: Wtorek, 4 listopada 2008, 8:21
Autor: TEJO
Frontalny atak na i tak już zniszczone elewacje w uzdrowiskowej dzielnicy miasta przepuścili w miniony weekend chuligani z farbami w spreju w dłoniach. – Niszczą to, co przygotowujemy, aby uatrakcyjnić kuracjuszom pobyt w Cieplicach i jesteśmy bezsilni – mówi Rober Moskwa z zarządu uzdrowiska.

Pseudografficiarze, którzy urządzili sobie niszczycielski spacer, nie oszczędzili nie tylko obiektów należących do uzdrowiska. Wyżyli się na elewacji kamienicy, gdzie jest zakład fotograficzny. Nie odpuścili hotelowi Śnieżka wyremontowanemu przez właściciela. Swoje niszczycielskie ślady zostawili także na dziedzińcu kościoła.

– Niespełna 2 tygodnie temu umieściliśmy przy Pawilonie Marysieńka odnowione tablice z mapą centrum Cieplic oraz informacją o Uzdrowisku Cieplice. Proszę spojrzeć na zdjęciach, jak to teraz wygląda i jaką laurkę wandal wystawia Cieplicom – mówi Robert Moskwa z zarządu uzdrowiska.

Zdaniem wielu ciepliczan i administratorów zdroju sprawę rozwiąże tylko monitoring wizyjny. Przestępcy, choć niszczą plac Piastowski nieprzerwanie od kilku lat, pozostają nieuchwytni i pewni swojej bezkarności w dalszym ciągu dewastują mienie, powodując nierzadko spore straty finansowe i bezsilność oraz irytację właścicieli poszczególnych obiektów.

Niestety, nie należy szybko spodziewać się instalacji kamer, które najpierw trafią do centrum Jeleniej Góry. O Cieplicach na razie nikt nie pomyślał. Może niedawno dokonana przez radnych zmiana statusu byłego miasta na dzielnicę uzdrowiskową tę sprawę przyspieszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group