Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6716
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Banda wandali niszczy uzdrowisko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 listopada 2008, 11:22
Aktualizacja: Wtorek, 4 listopada 2008, 8:21
Autor: TEJO
Frontalny atak na i tak już zniszczone elewacje w uzdrowiskowej dzielnicy miasta przepuścili w miniony weekend chuligani z farbami w spreju w dłoniach. – Niszczą to, co przygotowujemy, aby uatrakcyjnić kuracjuszom pobyt w Cieplicach i jesteśmy bezsilni – mówi Rober Moskwa z zarządu uzdrowiska.

Pseudografficiarze, którzy urządzili sobie niszczycielski spacer, nie oszczędzili nie tylko obiektów należących do uzdrowiska. Wyżyli się na elewacji kamienicy, gdzie jest zakład fotograficzny. Nie odpuścili hotelowi Śnieżka wyremontowanemu przez właściciela. Swoje niszczycielskie ślady zostawili także na dziedzińcu kościoła.

– Niespełna 2 tygodnie temu umieściliśmy przy Pawilonie Marysieńka odnowione tablice z mapą centrum Cieplic oraz informacją o Uzdrowisku Cieplice. Proszę spojrzeć na zdjęciach, jak to teraz wygląda i jaką laurkę wandal wystawia Cieplicom – mówi Robert Moskwa z zarządu uzdrowiska.

Zdaniem wielu ciepliczan i administratorów zdroju sprawę rozwiąże tylko monitoring wizyjny. Przestępcy, choć niszczą plac Piastowski nieprzerwanie od kilku lat, pozostają nieuchwytni i pewni swojej bezkarności w dalszym ciągu dewastują mienie, powodując nierzadko spore straty finansowe i bezsilność oraz irytację właścicieli poszczególnych obiektów.

Niestety, nie należy szybko spodziewać się instalacji kamer, które najpierw trafią do centrum Jeleniej Góry. O Cieplicach na razie nikt nie pomyślał. Może niedawno dokonana przez radnych zmiana statusu byłego miasta na dzielnicę uzdrowiskową tę sprawę przyspieszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~sisi 3-11-2008 12:32
to są bezmózgowcy gdyby choć mieli miejsce na mózg to by tego nie zrobili
HankaOdRumcajsa 3-11-2008 12:42
MONITORING!!!!!!!!!!!!
~Tropak 3-11-2008 12:48
To juz zakrawa na skandal , wiadomo od dawna że szkodniki ka...lie , d...le niszcza iświnia uzdrowisko na oczach policji , strazy miejskiej , prokuratora - za co te sluzby biora pieniadze skoro lobuzy bawia sie z nimi w chowanego i ignoruja sobie zasady ladu i porzadku. Nie widzialem aby zlapany graficiarz -d...l odmalowywal sciany lub byl obciązony kasztami i je zaplacil. Co na to prokuratorzy i policja ? Czy Wy sobie robicie kpiny ze spoleczeństwa , ze nie potraficie tak prostych szkodnikow wylapac i wytepić ? Jelonka powinna monitorować poczynania policji oraz skutecznośc i jakośc wyrokow.Zobaczymy jak graficiarze będą odnawiać sciany- czy się doczekamy tych czynności jako mieszkancy .Niech Jelonka podaje miejsce i zdjęcia z zajęc ukaranych i dozoru policji.
~życiowy 3-11-2008 13:30
A może by tak 1.wyznaczyć nagrodę za schwytanie wandali 2.rozliczenie odpowiednich służb za brak skuteczności 3.złapanych huliganów skierować do usuwania szkód, do czasu złapania następnych / czym wiecej tępych malowideł, tym więcej pracy w odnowieniu. Napewno nie będzie im to na ręke/
~MARY 3-11-2008 13:45
wszystkich z kapturami obwinić za to ... Przecież wiadomo... a w tym wypadku idealna jest zbiorowa odpowiedzialność. A swoja drogą sa materiały do zabezpieczania elewacji.
~dady 3-11-2008 13:50
A może dołożyć trochę grosza i pokryć bydynki preparatem, dzięki któremu łatwiej zmywają się te "artyzmy".
~~Emeryt 3-11-2008 14:22
Monitoring nic nie załatwi bo te czubki są zakapturzone. Tylko patrole i skuteczne prawo karne. Kiedyś spłonęła boża stajenka na rynku pod kamerą w pobliskim mieście (było w TV) i było nagranie tyle że nic i nikogo nie nagrała bo jakość (ze wzgl. na koszty) była mierna.
~mieszkanka 3-11-2008 15:10
najwyższa pora zatrudnić kogos kto będzie pilnował nasze miasto - monitoring aż się prosi ! dziwi mnie to ,że w mieście uzdrowiskowym strach już o 22 wyjść !!
~. 3-11-2008 15:10
Ludzie - monitoring nic nie da - gnoje przyjdą w kominiarkach, a zanim te ciepłe kluchy z komisariatu się zbiorą to już dawno będzie po fakcie. Jedyny sposób to nocne patrole, jaki to problem zaczaić się na gówniarzy i złapać ich na gorącym uczynku ?? Problem w tym, że w policji nikomu nie chce się pracować, wolą wlepiać mandaty za złe parkowanie. WSTYD !!!
~GrZeJnIk 3-11-2008 16:26
JANEK OGARNIJ SIE!!!!ZROB JAKAS PRACE A NIE SAME TAGI!!!!WSTYD!I TY SIE MASZ ZA GRAFFICIARZA HEHE
~Swercru 3-11-2008 16:34
Hehe ......Montana Klub ;P ............Nie no co sie dziwicie że malują na budynkach .......jak by mieli gdzie malować to by tak nie było ...;/;/;/
~ciepliczek 3-11-2008 16:55
Zakazać sprzedaży farb małolatom , a jak już sprzedawać to na dowód i przy okazji spisywać kolor zakupionej farby . Monitoring w Cieplicach nie sprawdza się od lat, trzeba przejść się do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach , poprzeglądać ostatnie strony w zeszytach uczniom i myślę że znajdą się winowajcy. Bo po bohomazach widać że to są jednak dzieci.
~rolbas 3-11-2008 16:57
Jak oni ładnie malują tymi sprayami, w końcu to jakoś żywo wygląda.
~@@ 3-11-2008 17:08
To naprawdę kpina, żeby policja nie mogła sobie poradzić z rozwydrzonymi gówniarzami! A na Placu jest komisariat - skoro akty wandalizmu nagminnie sie powtarzają, to czy nie można zwiększyć patroli - po zmroku!! ( nieraz można zaobserwowac, jak w biały dzień, w godzinach szczytu przejeżdża wolno policyjny samochód i groźnie patrzą panowie policjanci - a co wtedy chcą zobaczyć poza spacerującymi kuracjuszami i matkami z dziećmi?!!) Zasłaniać się monitoringiem możemy jeszcze przez wiele lat, a i tak go nie będzie. Tu trzeba mocnego prawa i porządnej kary - oraz prawdziwej policji. Kto odważyłby się tak podskakiwać za czasów komuny i milicji? A jesli rozwydrzona młodzież tego nie może pamiętać, to może pouczyliby ich rodzice! Jak długo jeszcze będziemy bazradnie patrzeć, jak przez bandę młodocianych k...nów uzdrowisko traci swoje ostatnie atuty? POLICJO ZRÓB COŚ Z TYM W KOŃCU !!
~Platix 3-11-2008 17:19
zaczaić się, i wywieść do lasu pod Wrocławiem...wpi....lić i niech b...ki wracają pieszo... ewentualnie wymalować im jaja spray'em (załóżmy że wiem coś o tej metodzie :D )
~ROMAN 3-11-2008 17:51
NOGI BYM IM Z D POWYRYWAL NISZCZA TAKIE PIEKNE MIASTO
~Zły porucznik 3-11-2008 18:30
Patrole piesze Policji. Monitoring i inne cuda techniki nie zastąpią tej podstawowej formy pracy Policji, podczas której widzi się, ujawnia się i zyskuje szacunek społeczeństwa.
~ 3-11-2008 18:50
A po co są firmy ochroniarskie? To uzdrowisko nie ma żadnej firmy ochroniarskiej? Firmy ochroniarskie też mają swój monitoring. Straży i policji nie wystarczy aby byli wszędzie równoczesnie. A tam na tej ulicy, gdzie malują sprayem to nie mieszkają żadni lokatorzy? Przecież to centrum Cieplic. Nikt z mieszkańców tego nie widział? Wszyscy zasłaniają okna aby nie widzieć? Dlaczego nikt nie da znać na policję w momencie jak widzi takie coś? To telefonów nie ma? Wszyscy wtedy śpią?
~Stefan112 3-11-2008 18:54
Ręce opadają. Obrębalski jako Prezydent tego miasta, zamiast topić kasę w opracowywanie bezsensownych projektów rewitalizacji z których nic nie wynika, może zainwestowałby w monitoring ? Ciosmak & Górniak jako komendanci Policji i Straży Miejskiej, jeśli nie potrafią sobie poradzić z problemem grafficiarzy może powinni znaleźć sobie inne zajęcie.
~s. 3-11-2008 19:10
Skoro nasi są nieudolni może zatrudnić policję z innych państw ?
~Jano 3-11-2008 19:19
Lapy do lokci poobcinac ,a nie biadolic ,wiecej tego nie zrobia
~Jano 3-11-2008 19:22
Policja to tylko jezdi radiowozami a na piechote puscic niech patroluja okolice a nie robia sobie zdjecia przy cmetarzu tak jak to mialo miejsce 1 listopada na tylach pawiloniku z kwiatami przy starym cmetazu
~Tee 3-11-2008 19:43
Trzeba i PATROLI straży miejskiej i policji, ale trzeba też WSPÓŁPRACY MIESZKAŃCÓW TYCH ULIC, gdzie są te napisy sprayem. Nie wierzę, że nikt z mieszkańców nic nie widział w momencie dokonywania tych malunków. Ludzie, obudźcie się! W Niemczech takie sytuacje ludzie zgłaszają na policję i nie jest to tam żaden dyshonor. Wręcz przeciwnie. To jest obowiązek obywatelski. Jak coś takiego widzicie, to w tym momencie zgłoście to na policję, a nie po fakcie. A jak nie będzie reakcji to wtedy możecie mieć pretensje do policji. MONITORING też jest potrzebny. Przecież OBRAZ z tych kamer będzie widoczny NA MONITORZE przez kogoś na policji lub straży miejskiej. Nawet gdy te osoby będą w kapturach, to będą widoczne W MOMENCIE swojej "działalności".
~górski 3-11-2008 19:43
Macie to swoje Halloween, od tego te młodociane "zamerykanizowane" bandy zaczynają, boję się pomysleć na czm skończą .....czarno widzę ...
~allchemic69 3-11-2008 20:00
Straż miejska oczywiscie bywa w tamtych rejonach mialem możliwość zobaczyć ich w akcji ale tylko z blokadami na samochody które wjechaly pod budynek Uzdrowiska .Jak tak dalej będzie że priorytetem będzie dla Straży ilość założonych blokad na koła samochodów to nie liczmy na efekty.
NICpoŃ 3-11-2008 20:08
Proponuję powołać straż obywatelską. Dorwać, do parku i łomot. Tak do skutku, a bez monitoringu i patroli i tak nikt nie udowodni, kto zrobił "krzywdę" młodzieży :)
~ 3-11-2008 20:18
zaniechac produkcji farb w spreju
~cieplic 3-11-2008 20:43
To niszczą łebki w kapturkach. U mnie w klasie nauczyciele nie widzieli na oczy wielu uczniów, bo na lekcjach siedzą w kapturkach. Na reakcję szkoły przybyli rozjuszeni rodzice i bełkotali coś o prawach człowieka, wolnościach obywatelskich i że winne są całe Cieplice, tylko nie ich zakapturzone k...nki.
~Ibuprom Max 3-11-2008 21:04
Światowo się w Cieplicach zrobiło - zaczęły przypominać Bronx. A najlepsza metoda aby malunki znów się pojawiły to usunąć obecne.
laser74 3-11-2008 21:15
Jakiś czas temu pobili człowieka pod samym komisariatem na pl.Piastowskim.Policja nie zareagowała bo nikt nie zgłosił interwencji.To czy myślicie że będzie im się chciało ruszyć D... bo ktoś maluje ściany? Wątpię
~ktos 3-11-2008 21:57
Moim zdaniem są za niskie kary. Karanie rodziców mało wskóra (najczęściej to patologia) najlepiej było by karać młodych i być w tym konsekwentnym. Lżejsza kara to wiadro z farbą i pomalowanie 10budynków plus zdjęcie w jakimś widocznym miejscu z jego podobizną. Cięższa kara to jakiś pręgierz i chłosta ;).
piciu 3-11-2008 21:57
proponuje, aby Pan Prezydent przeszedł sie z jakąś zagraniczną delegacją po "pięknym" deptaku cieplickim, może wtedy zabrałby sie do roboty w tej kwestii
~ 3-11-2008 21:58
cos mi sie wydaje,ze to nie cieplicka banda,bo oni juz z tego wyrosli to dzieci ktore nawet nie umiejaj pisac puszka daje 15 lat max
~ 3-11-2008 22:17
Rzemiosla??!! hahahaha. teraz dzieci w rzemioslach z tylu zeszytow nie maja nawet kropeczek...
~mm 3-11-2008 22:20
A czy ktoś mógłby zrobić bardzo prostą rzecz - sprawdzić IP z którego napisał koleś GRZEJNIK i go "wypytać"? Precież ewidentnie widać, że zna tych, którzy to zrobili. Przecież Policja bez kłopotu może sobie poradzić z gościem, który tak pięknie się podłożył...
~ 4-11-2008 0:29
kary dla rodzicow!!! hahahahaha!
~cham 4-11-2008 0:42
Ponieważ po czasie trudno dobrać farbę , proponuję aby sprawcy zapłacili za malowanie CAŁEGO budynku i po sprawie. Przez kieszeń do rozumu !
ebee 4-11-2008 9:14
A może by tak zmusić policję i straż miejską do nocnych patroli, bowiem aktywni są tylko w dzień. Nocą nikt nie pilnuje miasta i w nocy dzieje sie zło ! Jak długo jeszcze będziemy finansować ze swoich podatków wirtualne słuzby ?
~ANKA 4-11-2008 11:08
SKANDALEM !!! jest zeby w tak pieknym miejscu ogromnym kosztem odnowionym bylo takie oczywiste przyzwolenie strozow prawa/!?/ na chamstwo wielokrotnie dzwonie z interwencja na policje lub straz miejska - moze przyjechali JEDEN raz i to po 40 min/ po fakcie / gratulacje !!!
ebee 4-11-2008 12:44
~tygra 4-11-2008 14:13
Chyba najbardziej racjonalna propozycja wobec tych skandalicznych faktow - to po prostu zabrac pobory wszystkim policjantom z Cieplic i ich przelozonemu - a za te pieniadze odnowić pomazane sciany , bo jak widac spoleczenstwo niepotrzebnie utrzymuje te sluzby.Jest to ewidentny dowod indolencji niepotrzebnych kosztownych mundurowych .Chyba że potrafia wykryć i zatrzymać tych szkodników lącznie z rodzicami, napalować i zmusic do odmalowania naprawienia szkod. Ale na to się nie zanosi - wyglada na to ze dyscyplina w formacjach mundurowych jest pod psem.
~Sabath 4-11-2008 22:00
uzdrowisko jest od czystości i przyjemności naprawdę niewiedziałem że tam się pojawiają wandale może by wybrali inne miejsce
~oleksandr 9-11-2008 10:44
~ 9-11-2008 14:19
Panowie pollicjanci! Jak Wam nie wstyd. Należałem do cieplickiej złotej młodzieży w poł.owie lat sześcdziesiatych.Jede nmilicjant o ksywie "Rokosowski" pilnował porządku na Placu Piastowskim. Nie siedział za biurkiem tyllko dyskretnia nas pilnował a kiedy trzeba było mistrzowsko władał pałą rozpędzając towarzystwo. Czy Was nikt nie nadzoruje rozlicza z wykonywania obowiązków. Co pan na to Panie Prezydencie Jeleniej Góry?
~Do postu z 14:19 z 09.11.2008 9-11-2008 18:24
Taa. Kiedyś ściany były czyściejsze. Jak wyglądał ten Rokossowski? Bo ja pamiętam tylko milicjanta o ksywie "Panienka", był chudziutki i wysoki. Fakt, że dzielnicowi bardziej interesowali się życiem mieszkańców... Był większy porządek. Ale patrole były piesze. Więcej milicjantów CHODZIŁO NA PIECHOTĘ. A nie tak jak teraz, policjanci z policjantkami szybko przejeżdzają samochodami służbowymi. A po placu Piastowskim, gdzie są te malunki sprayem, to raczej nie można jeździć, bo wyłączony z ruchu.
~ogarnijcie sie !!!!! 10-11-2008 10:52
chłopaki daliscie taką chałe ze az wstyd . nie tagujcie wogole jesli nie potraficie!!! najpierw na kartkach pocwiczcie. na cieplicach jest jakas j****a moda na robienie na scianach tandety rodem od graficiaży z podstawówki a wy macie po dwadziescia lat (około). chała w ch*j . te sto , sztos, look , wasyl i wogolecale cieple tacy z was "grafficiaże" jak z policji "stróże prawa" ale cuż tandeta byla ,jest i bedzie. a wy sie poczówacie na gangsterów z bronxu a pajace z was straszne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group