Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6367
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bałkańskie rytmy pod Szrenicą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 stycznia 2011, 9:17
Aktualizacja: 9:18
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
W miniony weekend klub „Jazgot” w Szklarskiej Porębie gościł artystę prosto z Bałkanów. Z recitalem na gitarze wystąpił Branko Trijić wraz z przyjaciółmi.

Ten ekskluzywny koncert dla wyjątkowej publiczności to mieszanki tradycji serbskich w wykonaniu gitarzysty Branko Trijica. Inspirowani żywą muzyką ludową towarzyscy jemu artyści nadali kompozycjom nowych wibracji i dynamizmu. Muzycy sięgnęli do najróżniejszych stylistyk i trendów typowych dla folkloru Serbii. W efekcie bałkańskie melodie folkowe stały się atrakcyjne dla współczesnego słuchacza.

Urodzony w Belgradzie, Branko Trijić mając dwanaście lat rozpoczął grę na gitarze przy Folklore Ensemble „Azbukovica”, a następnie ukończył gimnazjum muzyczne Kornelije Stanković na wydziale jazzu. Absolwent holenderskiej akademii muzycznej Conservatorium van Amsterdam (2004), muzyk i założyciel zespołu Konzilium, gra muzykę opartą na połączeniu tradycyjnego serbskiego folkloru i jazzu. Od 2006 roku jest aktywny na lokalnej scenie muzycznej współpracując z wieloma wykonawcami ze świata jazzu, popu, rocka i muzyki etnicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group