Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7751
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Bałagan przed świątynią Wang

Niedziela, 1 czerwca 2008, 7:17
Aktualizacja: 7:18
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Bałagan przed świątynią Wang
Fot. Mar
Rozkopane drogi, chodniki i zryty asfalt na jezdni – taki widok wita turystów odwiedzających norweski zabytek w Karpaczu Górnym. Remont rozpoczął się w czasie, kiedy do miasteczka zjeżdża coraz więcej turystów.

– To już prawie koniec olbrzymiego jak na nasze miasto przedsięwzięcia – uspokaja zastępca burmistrza Karpacza Ryszard Rzepczyński. – Założyliśmy kanalizację, teraz kończymy wymianę instalacji wodociągowej. To wszystko za 2,5 miliona złotych.

W mieście trwa jeszcze remont i modernizacja ulicy Karkonoskiej, za 4,5 miliona złotych. Dzięki temu autokary przestaną stawać w błocie i kałużach, turyści przejdą porządnym chodnikiem, a kierowcy pojadą po równej drodze. Prace zakończyć się mają pod koniec czerwca.

Ale to nie koniec robót. – Chcemy złożyć wnioski o dotację na remont ulic Olimpijskiej i Strażackiej – mówi Ryszard Rzepczyński – to jest dojazd do wyciągu na Małą Kopę. Sama Strażacka to 4 miliony złotych.
Miasto liczy na wsparcie z Europejskiej Współpracy Transgranicznej a projekt chce zrealizować przy współpracy z Czechami lub Niemcami.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group