Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5556
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bal Niepodległości na zakończenie

Niedziela, 13 listopada 2016, 9:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 listopada 2016, 8:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bal Niepodległości na zakończenie
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotni wieczór (12.11) odbyła się ostatnia impreza w Jeleniej Górze związana z obchodami 98. rocznicy odzyskania niepodległości. W Hotelu Mercure Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego zorganizowało bal, podczas którego był czas na zabawę, edukację i licytacje.

Była to czwarta edycja Balu Niepodległości, który ma charakter charytatywny. Uczestnicy wspierają w ten sposób działalność stowarzyszenia, w tym m.in. Publiczne Katolickie Gimnazjum.

- Potrzeby są nieustanne. Mimo że jest to szkoła publiczna, to tak naprawdę środki płynące z budżetu centralnego na wszystkie szkoły publiczne – w naszym przypadku – bilansują się z utrzymaniem kadry pedagogicznej, natomiast kwestie utrzymania szkoły, ogrzewania, wyposażenia jak chociażby tablice multimedialne, oprogramowanie, komputery, to jest nasze zadanie jako organu prowadzącego, który nie prowadzi stricte działalności gospodarczej. Musimy działać poprzez takie akcje, jak Bal Niepodległości, czyli skupianie na sobie uwagi tych osób, które chcą nam pomóc i nas wesprzeć, a w zamian za to chcemy dać zabawę i radość – wyjaśnił prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze Mariusz Gierus.

- Staramy się również w ten sposób wspierać tradycje niepodległościowe. Jedyne, w jaki sposób Polacy mogli świętować 98 lat temu, to była ta radość, że po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość, a człowiek od wieków raduje się poprzez muzykę i taniec – mówił Mariusz Gierus, prezes Stowarzyszenia. Organizatorzy starają się podczas balu akcentować szczególne rocznice, tym razem zdecydowano się na Henryka Sienkiewicza przy okazji 100. rocznicy śmierci noblisty. - Jest to rok sienkiewiczowski. W duchu jego powieści, budujących przez wiele lat w narodzie ducha, który później doprowadził do niepodległości – tłumaczył M. Gierus.

Bal rozpoczął się od prezentacji talentów muzycznych i recytatorskich uczniów gimnazjum katolickiego. Był też czas na poloneza, licytacje i integrację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group