Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3274
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Badają kondycję bardzo młodej kultury

Piątek, 24 marca 2017, 8:24
Aktualizacja: Sobota, 25 marca 2017, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Badają kondycję bardzo młodej kultury
Fot. Przemek Kaczałko
Projekt „Bardzo młoda kultura” jest skierowany przede wszystkim do środkowisk edukacyjnych oraz kulturalnych, a jego celem jest spowodowanie, aby te środowiska zaczęły współpracować. W Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie informacyjne, na którym przybliżono założenia inicjatywy.

Badania przeprowadzone przez Narodowe Centrum Kultury przy udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wykazały, że współpraca między środowiskami szkolnymi a ośrodkami kultury pozostawia wiele do życzenia. - W niektórych miejscowościach współpraca szkół i ośrodków kultury wygląda całkiem nieźle – przyznał Arkadiusz Sikora, koordynator projektu „Bardzo młoda kultura” na Dolnym Śląsku, jednak aby to poprawić został stworzony projekt „Bardzo młoda kultura”, który jest realizowany od 2016 roku.

W ramach projektu w naszym regionie realizowany był już spektakl pt. „Opowieści ostateczne” (pisaliśmy o tym tutaj: https://www.jelonka.com/65909). - Przedstawienie miało na celu zaadaptowanie jednej z powieści twórcy z okolic Jeleniej Góry. Wszystkie projekty są do obejrzenia na stronie www.mlodakultura.pl – powiedział A. Sikora.

Podczas spotkania informacyjnego w Książnicy Karkonoskiej organizatorzy starali się przedstawić uczestnikom (nauczycielom i animatorom kultury) ideę projektu, a także harmonogram przedsięwzięć. Osoby zainteresowane projektem będą musiały pojawić się na spotkaniu warsztatowym, które odbędzie się 29 marca w Legnicy.

Pod koniec maja zakończy się proces rekrutacji najciekawszych projektów, a realizacja planowana jest od 1 lipca do 22 października 2017 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group