Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8694
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Autostradą do piekła dla Heroda

Poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:54
Aktualizacja: Wtorek, 12 stycznia 2010, 8:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Autostradą do piekła dla Heroda
Fot. TEJO
Kat niewiniątek przekraczający bramy piekielne przy przeboju AC/DC, święci Józefowie, Maryje, diablęta, Śmierci, pastuszkowie i Królowie: to postacie w wielu wcieleniach przewinęły się dziś przez dużą scenę Teatru im. Norwida na IX Przeglądzie Jasełek szkół Jeleniej Góry i regionu.

Jasełka to szkolna sztampa, która powiela się co roku. Jednak – jak się okazuje – nie zawsze jasełkowe widowisko musi być nudne i powielające najgorsze schematy szkolnego teatrzyku. Udowodnili to uczniowie szkół z Jeleniej Góry i okolic, którzy dziś pokazali, co potrafią dzięki pomysłowi jeleniogórskiej „trzynastki”. Placówka po raz kolejny zorganizowała jasełkowy przegląd i korzystając z gościnności Teatru im. Norwida – zapewniła dzieciom i widzom doskonałe warunki do występowania.

Oklaskiwano widowiska w wykonaniu dzieci z cieplickiej „trójki” (reż Dorota Gasiulewicz). Fantastycznie zaprezentowali się najmłodsi piechowiczanie z Przedszkola nr 2 w jasełkach pt. „Przybieżeli do Betlejem” (reż. Sylwia Januszkiewicz). Ich starsi koledzy z piechowickiej SP nr 1 przedstawili najdojrzalszy i najciekawszy spektakl przeglądu – „Herody” (reż. Barbara Zając). Przedstawiciele organizatora., czyli „trzynastki” błysnęli świetną formą wokalną (nie była to niestety najmocniejsza strona wielu widowisk) w „Jasełkach” (reż. Jadwiga Przędzielewska).

Uczniowie szkoły podstawowej nr 11 spędzili noc wigilijną w zepsutym autobusie jednocząc się przy opłatku w chwili frustracji nieudaną podróżą (reż. Bożena Gromadzka). Dzieci z Podgórzyna pokazały barwne „Misterium Bożego Narodzenia” w reżyserii Zofii Broniszewskiej.

W widowisku „Wesoła nowina” w wykonaniu uczniów SP nr 15 błyszczał talentem i możliwościami Piotr Pawłowski, odtwórca roli Heroda. To on szalał na scenie – idąc do piekła – w rytm legendarnego przeboju grupy AC/DC „Highway to hell” ("Autostrada do piekła). Piotr grał także na klawiszach wigilijnego rocka i słusznie został nagrodzony jako największa indywidualność przeglądu. Imprezę zakończyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze kolorowymi jasełkami w reż. Doroty Chocianowicz i Marii Śliwińskiej „Dzieci świata składają pokłon Jezusowi”.

Jak podkreśliła Barbara Jaśniewicz, dyrektor SP nr 13, w przeglądzie nie było ani wygranych, ani przegranych. - Widać, że aktorzy w Jeleniej Górze nie muszą się obawiać o brak następców w przyszłości - dodała. Wyróżniono wspomnianego Piotra Pawłowskiego, a nagrodę ufundowaną przez Bogdana Kocę, szefa TCKN – zbiorowy bilet na „Scrooge. Opowieść wigilijną” otrzymali wszyscy uczestnicy. Wyróżnienia, upominki i dyplomy wręczała zastępczyni przewodniczącego rady miejskiej Anna Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group