Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 9393
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Autobus jak konserwa

Czwartek, 25 czerwca 2020, 6:04
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 10:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Autobus jak konserwa
Fot. WAC
W związku z tym, że zbliżają się letnie upały chciałam się dowiedzieć, kiedy kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze są zobowiązani do włączania klimatyzacji? – pyta pani Urszula (dane do wiadomości redakcji).
Kilka dni temu jechałam z trójką dzieci autobusem linii 7 z Sobieszowa do Jeleniej Góry - opowiada nasza Czytelniczka. - Oczywiście musieliśmy mieć nałożone maski. Problem w tym, że autobus, mimo posiadanej klimatyzacji, był jak konserwa i nie było czym oddychać. Dodatkowo okna były zamknięte na cztery spusty. Prosząc kierowcę o otworzenie szyberdachu usłyszałam, że nie otworzy. Dopiero po moich głośnych komentarzach wraz z innymi pasażerami kierowca włączył klimatyzację. Wychodzi na to, że osoby z chorobami układu oddechowego muszą jeździć taksówkami lub chodzić pieszo. Wielkimi krokami zbliżamy się do upalnego lata. Teraz temperatury nie są jeszcze tak wysokie. Co więc będzie w lipcu i sierpniu? - pyta pani Urszula.
Kierowca autobusu nie ma możliwości ingerencji w system włączania i wyłączania klimatyzacji w autobusie podczas jazdy – wyjaśnia rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca. - Uruchamia się ona automatycznie, gdy temperatura w pojeździe osiąga 22 stopnie. Obecnie w klimatyzację wyposażona jest połowa autobusów MZK, czyli 37. W tych pojazdach nie ma możliwości otwarcia okien. Gdy działa klimatyzacja nie można też w nich otworzyć szyberdachu.

Jak dodaje Z. Rzońca - w okresie obowiązywania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa istniało zalecenie, aby w autobusach nie była używana klimatyzacja. Teraz sukcesywnie, w poszczególnych pojazdach urządzenia te są uruchamiane. Wcześniej jednak muszą zostać poddane dezynfekcji, a ta nie we wszystkich autobusach została jeszcze wykonana - wyjaśnia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
4%
Cieszy
27
26%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
5%
Smuci
16
15%
Złości
51
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
606
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Koncert na szóstkę
 
Kilometry
Teraz miną się dwa pociągi
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group