Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7647
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Atrakcje Nocy Bibliotek w „Siódemce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 maja 2015, 8:18
Aktualizacja: 13:43
Autor: Org
Fot. Organizator
W bibliotece Szkoły Podstawowej nr 7, jako jedynej w Jeleniej Górze zgłoszonej do imprezy, odbyła się 30 maja ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, której celem jest promowanie czytelni i biblioteki jako miejsc, w których warto bywać.

Szkołę odwiedziły dzieci wraz z opiekunami. Impreza rozpoczęła się warsztatami plastycznymi opartymi na książce Martyny Wojciechowskiej "Fusi, dzielny słonik z Kenii", na których uczestnicy wykonali sylwetkę słonia wybraną techniką. O godzinie 19. wszyscy wysłuchali "Lokomotywy" Juliana Tuwima czytanej przez Ryszarda Kiełka, koordynatora kampanii Cała Polska czyta dzieciom oraz Kawalera Orderu Uśmiechu.

Następnie odbyła się projekcja filmu pt. "Sekret Eleonory" udostępnionego wyłącznie bibliotekom zgłoszonym do Nocy Bibliotek. Film opowiadający historię Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych widzów, ale również wśród dorosłych.

Kulminacyjnym punktem imprezy było długo oczekiwane poszukiwanie "zaginionych" książek. Dzieci przyświecając sobie latarkami wyruszyły szukać pozycji bibliotecznych ukrytych w ciemnych zakamarkach szkolnych korytarzy. Ta część imprezy najbardziej podobała się dzieciom.
Na zakończenie najmłodsi uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobny upominek.

Na życzenie dzieci i opiekunów II edycja imprezy odbędzie się już za rok!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group