Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6327
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ateiści do ołtarza

Sobota, 22 marca 2008, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ateiści do ołtarza
Fot. TEJO
W Kościele przybywa nawróconych, którzy już jako pełnoletni przyjmują chrzest. Religia nie umrze – przekonuje znany filozof Leszek Kołakowski.

O zjawisku dołączania do wspólnoty Kościoła ludzi dorosłych pisze weekendowa Polska Gazeta Wrocławska. Tendencja jest ogólnokrajowa a nawet europejska. – Bardzo często są to ludzie, którzy chcą brać śluby z katolikami i to skłania ich do przyjęcia chrztu – tłumaczy dziennikowi kanclerz Kurii Wrocławskiej.

– Socjologowie twierdzą, że dorosłych biorących chrzest będzie przybywać. Coraz mniej jest bowiem rodzin wychowujących dzieci w tradycji chrześcijańskiej. Gdy te dorosną, mogą szukać swojej wiary, a chrześcijaństwo będzie im kulturowo najbliższa – wyjaśnia Polska Gazeta Wrocławska.

Dziennik daje przykład zatwardziałego ateisty, który podjął poważną i przemyślaną decyzję o wstąpieniu do wspólnoty katolików. Wcześniej na widok księdza przechodził na drugą stronę ulicy. Ale narzeczona nie chciała wiązać się z ateistą. Wtedy to poszedł na spotkanie katechumenatu. Obawy okazały się bezzasadne, a cytowany przez gazetę mężczyzna nie wyobraża sobie teraz życia bez mszy świętej, Boga i Kościoła.

Z kolei Dziennik publikuje rozmowę z Leszkiem Kołakowskim. – Absolutnie nie wierzę w śmierć wiary religijnej i Kościoła. Jestem przekonany, że wiara należy do fundamentów naszego istnienia – mówi gazecie znany filozof. Jego droga życia to swego rodzaju znak. Zaczynał jako gorący zwolennik marksizmu, ale – przez rewizjonizm – doszedł do chrześcijaństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group