Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7133
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Artystycznie na rzecz osób niepełnosprawnych

Niedziela, 18 lutego 2018, 10:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lutego 2018, 6:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Artystycznie na rzecz osób niepełnosprawnych
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze odbył się drugi z koncertów pod hasłem „Cztery pory roku”. Tym razem przyszedł czas na zimową odsłonę utalentowanych osób niepełnosprawnych wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.

Szereg koncertów ma na celu wsparcie inicjatywy budowy Centrum Kultury Niepełnosprawnych. Osoby, które chcą wesprzeć szczytny cel, mogą wpłacać dowolne datki na specjalnie utworzone konto. Podczas imprezy w ZTA wystąpili m.in. podopieczni przedszkola znajdującego się przy ul. Grottgera. Swoją cegiełkę dołożyli też: aktor Jacek Grondowy, który zarówno występował na scenie, jak i prowadził koncert wraz z radną Alicją Dusińską. Na scenie zaprezentowali się również: zespół Vocalis wraz z Kasią Skórą, dzieci z placówki przy ul. Kruszwickiej w spektaklu „Kalejdoskop marzeń”, gimnazjaliści z „Żeroma” z pokazem mody oraz Teatr „Razem”.

- Wejściówką była wpłata na konto – powiedziała radna, która zapowiada na maj kolejną edycję. - Będziemy grali do skutku – dodaje A. Dusińska. Inicjatorzy akcji chcą, aby Centrum Kultury Osób Niepełnosprawnych tętniło życiem, było miejscem rozwoju i prezentowania swoich talentów nie tylko dla dzieci z Jeleniej Góry i okolic, ale też – dzięki współpracy z Niemcami – niepełnosprawni z zagranicy. Centrum ma się znaleźć przy ul. Kruszwickiej. Wkrótce zostanie dokonana wycena kosztów budowy.

Mimo zaproszenia, na koncert nie przybył nikt z pozostałych 22 radnych. Nie było też prezydenta, ani żadnego z dwóch zastępców, co Alicja Dusińska przyjęła ze smutkiem. Z Urzędu Miasta była jedynie Mirosława Dzika (sekretarz miasta).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group