• Piątek, 15 listopada 2019
  • Godz. 21:23
  • Imieniny: Alberta, Leopolda
  • Czytających: 7179
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Artystycznie i naukowo w „Rzemiosłach”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 czerwca 2011, 8:07
Aktualizacja: 17:51
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbył się Szkolny Piknik Edukacyjny z okazji dnia patrona Stanisława Wyspiańskiego, który dla trzecich klas gimnazjum zakończył się balem.

Podczas pikniku uczniowie prezentowali swoje umiejętności: malowanie, snycerstwo i zdobienie szkła. Można było podziwiać rękodzieło artystyczne, plener plastyczny gimnazjalistów, prezentację okolicznych pałaców i zamków oraz prace fotograficzne. Wystawiony został pomysłowy spektakl kabaretu „CPZ!”, odbył się również pokaz filmów animowanych.

- W dniu Stanisława Wyspiańskiego, czyli patrona naszej szkoły nasza młodzież pokazała swoje umiejętności nie tylko manualne, edukacyjne ale również organizacyjne. Zaprezentowana została wystawa prac Liceum Plastycznego. Odbyło się wiele konkurencji sportowych i zespołowych. Uczniowie trzecich klas gimnazjum zakończą dzisiejszy dzień balem. Myślę, że wszyscy uczestnicy naszego pikniku będą mile wspominali to święto – powiedział wczoraj Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Dla osób lubiących czytać literaturę piękną i nie tylko zorganizowany został kiermasz książek. Uczniowie mogli zobaczyć, jak powinno udzielać się pierwszej pomocy, zmierzyć sobie ciśnienie w punkcie medycznym i uzyskać porady. Promowane było także zdrowe żywienie i bezpieczeństwo.

- Przygotowaliśmy dużo konkursów edukacyjnych ze wspaniałymi nagrodami, które są dla uczniów bardzo motywujące, gdyż mają okazję zaprezentować swoim nauczycielom wiedzę szczególną, czyli nie tylko wiedzę na temat twórczości i życia Wyspiańskiego, ale także wiedzę ortograficzną, mitologiczną, historyczną i językową. Wygrana w tych konkursach z pewnością przełoży się także na dobrą ocenę – dodał B. Helik.

Nie zabrakło wątków sportowych, gdyż odbyły się turnieje tenisa stołowego, koszykówki i siatkówki, a po meczach można było przekąsić kiełbaskę z grilla i skosztować sałatek, przyrządzonych przez uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 4-06-2011 13:35
~CUDOWNIE ! .. moc mają w swojej artystycznej duszy ! .. i nawet nakarmią głodnego sałatkami swojej produkcji !
~Tiaa 4-06-2011 13:44
Rzemiosła są super najlepsza szkoła :)
~do Tiaa 4-06-2011 19:59
z tej strony na pewno,ale ze "społecznej" jeśli chodzi o uczniów już nie.
~Bibka 4-06-2011 22:23
do ~04-06-2011 19:59, nie możesz oceniać tak wszystkich uczniów, bo jak w każdej szkole są uczniowie z marginesu, ale także uczniowie z dobrych domów - zdolni. Pamiętaj o tym - pozdrawiam Bibka
~Tiaa 7-06-2011 13:16
tu zgadzam się z bibka la mnie ta szkoła jako całokształt jest najlepsza mile ją wspominam :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group