Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 3852
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Artystycznie i naukowo w „Rzemiosłach”

Sobota, 4 czerwca 2011, 8:07
Aktualizacja: 17:51
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Artystycznie i naukowo w „Rzemiosłach”
Fot. Agrafka
Wczoraj w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych odbył się Szkolny Piknik Edukacyjny z okazji dnia patrona Stanisława Wyspiańskiego, który dla trzecich klas gimnazjum zakończył się balem.

Podczas pikniku uczniowie prezentowali swoje umiejętności: malowanie, snycerstwo i zdobienie szkła. Można było podziwiać rękodzieło artystyczne, plener plastyczny gimnazjalistów, prezentację okolicznych pałaców i zamków oraz prace fotograficzne. Wystawiony został pomysłowy spektakl kabaretu „CPZ!”, odbył się również pokaz filmów animowanych.

- W dniu Stanisława Wyspiańskiego, czyli patrona naszej szkoły nasza młodzież pokazała swoje umiejętności nie tylko manualne, edukacyjne ale również organizacyjne. Zaprezentowana została wystawa prac Liceum Plastycznego. Odbyło się wiele konkurencji sportowych i zespołowych. Uczniowie trzecich klas gimnazjum zakończą dzisiejszy dzień balem. Myślę, że wszyscy uczestnicy naszego pikniku będą mile wspominali to święto – powiedział wczoraj Bogdan Helik, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Dla osób lubiących czytać literaturę piękną i nie tylko zorganizowany został kiermasz książek. Uczniowie mogli zobaczyć, jak powinno udzielać się pierwszej pomocy, zmierzyć sobie ciśnienie w punkcie medycznym i uzyskać porady. Promowane było także zdrowe żywienie i bezpieczeństwo.

- Przygotowaliśmy dużo konkursów edukacyjnych ze wspaniałymi nagrodami, które są dla uczniów bardzo motywujące, gdyż mają okazję zaprezentować swoim nauczycielom wiedzę szczególną, czyli nie tylko wiedzę na temat twórczości i życia Wyspiańskiego, ale także wiedzę ortograficzną, mitologiczną, historyczną i językową. Wygrana w tych konkursach z pewnością przełoży się także na dobrą ocenę – dodał B. Helik.

Nie zabrakło wątków sportowych, gdyż odbyły się turnieje tenisa stołowego, koszykówki i siatkówki, a po meczach można było przekąsić kiełbaskę z grilla i skosztować sałatek, przyrządzonych przez uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group