Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6327
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Artystyczne ferie w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Niedziela, 25 stycznia 2015, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 8:02
Autor: Mea
Jelenia Góra: Artystyczne ferie w Jeleniogórskim Centrum Kultury
Fot. Mea
Zabawa w sztukę, czyli plastykę i teatr to część z atrakcji, w których biorą udział dzieci podczas Zimowych Warsztatów Artystycznych w Jeleniogórskim Centrum Kultury. – Fajnie bawimy się, robiliśmy nawet igloo z cukru – zachwalał Kuba, uczestnik zajęć.

Wielkie dzieła sztuki w interpretacji małych artystów to główne założenie zajęć, w który bierze udział ponad 30 dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

– Zabawa edukacyjna przybliża dzieciom wielkich twórców i ich dzieła. Pokazujemy techniki i materiały, w których tworzyli znani artyści. Tematy oraz style malarzy i rzeźbiarzy są inspiracją do tworzenia własnych prac. Dzieci mierzyły się już z kartonowymi ptakami Rauschenberga, „Drżącym zajączkiem” Dureta czy też surrealistycznym „Kluczem do snów” Magritte – powiedziała Maria Szubart z JCK.

- Malowałem hieroglify, przedstawiające historię Egipcjanina, który pojechał z kotem łowić ryby – mówił Kuba. - Ciekawi mnie historia Egiptu, a na hieroglifach widać, że kiedyś inaczej stali ludzie, bo tak dziwnie bokiem - podkreślała Maja. - Bardzo pomysłowe są te zajęcia i mogę się wiele nauczyć interesujących rzeczy. Najbardziej podobało mi się robienie ptaków z kartonu bez użycia farb - dodała Aleksandra.

Nie zabrakło zajęć na temat bezpiecznych ferii, prowadzonych przez straż miejską oraz policję. Była wycieczka do Szklarskiej Poręby, zwiedzanie Karkonoskiego Centrum Edukacji i kulig. A przed dziećmi jeszcze m.in.: zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego Julia, sztolni pirytowych z naciekami i ognisko z kiełbaskami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group