Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 6470
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Artyści Janowi Pawłowi II. Dziś beatyfikacja

Niedziela, 1 maja 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Artyści Janowi Pawłowi II. Dziś beatyfikacja
Fot. .....
Dziś w Galerii im Jana Pawła II w Karpaczu rozpocznie się druga część prezentacji „Źródło” dedykowanej beatyfikowanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Uroczystości związane z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze odbędą się dziś w Watykanie.

W podziemiach kościoła parafialnego w Karpaczu wystawiane są prace literackie i plastyczne artystów pochodzących i związanych z kurortem pod Snieżką, które inspirowane były osobą, nauczaniem i twórczością Karola Wojtyły. Wystawa zorganizowana jest w ramach corocznych Dni Karpacza i zakończy się na przełomie maja i czerwca uroczystym finisażem. Organizatorzy to Parafia Rzymsko-Katolicka Nawiedzenia NMP w Karpaczu, Towarzystwo Miłośników Karpacza, Stowarzyszenie Artystów Karkonoszy i Gór Izerskich, Kolonie Artystyczne "Nowy Młyn" oraz Urząd Miasta Karpacz.

Z kolei w Cieplicach w kościele św. Jana Chrzciciela można oglądać wystawę fotografii Adama Bujaka zatytułowaną „Promienie świętości”. Autor, krakowski artysta fotografik, uwiecznił postać Jana Pawła II na licznych kadrach podczas Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Ekspozycja trafi wkrótce do drugiego cieplickiego kościoła pw. Matki Boskiej Miłosierdzia przy ulicy PCK.

Z racji beatyfikacji Jana Pawła II dziś we wszystkich świątyniach sprawowane są uroczyste Msze Święte, zaś o godz. 19 w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa zacznie się koncert zespołu Klassik Modern z Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Romana Samostrakowa. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group