Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8163
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Arsenał w reklamówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Trotyl, ostra amunicja i proch w plastykowej torbie.

Dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn zauważyli policjanci w centrum Zgorzelca. Podczas kontroli okazało się, że jeden z panów miał przy sobie reklamówkę z tajemniczą zawartością. Była w niej dziwnie wyglądająca paczka.

Pewności do tego, co w reklamówce było, policjanci nabrali po pomocy specjalnie wyszkolonego psa. Okazało się, że jeden z zatrzymanych panów paradował po ulicach nadgranicznego miasta z materiałami wybuchowymi.

Paczkę zabezpieczyli wezwani na miejsce funkcjonariusze grupy minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po sprawdzeniu zawartości pakunku okazało się, że w środku znajdowało się kilkanaście sztuk sprasowanej siarki, pocisk dymny oraz kilkadziesiąt gram trotylu.

Po przeszukaniu mieszkań zatrzymanych panów policjanci znaleźli dalsze materiały wybuchowe w postaci kilkudziesięciu tulei zawierających proch oraz kilka sztuk ostrej amunicji.

Obaj mężczyźni w wieku 51 i 56 lat zostali zatrzymani. Część materiałów wybuchowych zabezpieczono do badań, a pozostałą zdetonowano.
Podejrzanym przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania materiałów wybuchowych i amunicji, za co grozi kara nawet do ośmiu lat więzienia.

Policjanci sprawdzają, skąd mężczyźni wzięli materiały wybuchowe, do czego miały być wykorzystane i czy już wcześniej nie były używane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group