Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7688
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt za zbrodnię sprzed wielu lat

Wtorek, 10 września 2019, 9:03
Aktualizacja: Środa, 11 września 2019, 6:58
Autor: WAC
Region: Areszt za zbrodnię sprzed wielu lat
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec kobiety, podejrzanej o zamordowanie 20 lat temu swojego męża.

Do zbrodni doszło w grudniu 1999 roku. W czasie awantury domowej kobieta zadała swojemu mężowi śmiertelny cios nożem. Zwłoki mężczyzny zostały ukryte, a na policję zgłoszono jego zaginięcie.

Dzięki działaniom podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu ustalono, że „zaginiony” padł ofiarą zabójstwa, którego sprawcą była jego żona - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czulowski. - Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. W sprawie przeprowadzono inne dowody, w tym przesłuchano świadków, a także dokonano oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie pomimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni.

Po przeprowadzeniu przesłuchania, Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Za zbrodnię zabójstwa, 54-letniej kobiecie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
28%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
12
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group