Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7503
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt za narkotyki

Piątek, 31 grudnia 2021, 7:12
Autor: WAC
Region: Areszt za narkotyki
Fot. archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Joannisowi P. i Adamowi P., oskarżonym o pomoc w wytwarzaniu oraz posiadanie znacznych metamfetaminy oraz tabletek z pseudoefedryną służących do produkcji narkotyków.

Do pierwszego zatrzymania doszło w październiku 2020 roku na terenie powiatu bolesławieckiego, gdy przewozili oni blisko 60 tysięcy tabletek z pseudoefedryną stanowiących tak zwany prekursor do produkcji metamfetaminy. Posiadane przez sprawców tabletki nie były dostępne na terenie Polski, pochodziły z Bośni i Hercegowiny. Po przeszukaniu posesji zajmowanej przez podejrzanych ujawniono także opakowania po blisko 25 tysiącach podobnych tabletek. Sprawcy zostali na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowani.

4 stycznia 2021 roku, decyzją sądu, Joannis P. i Adam P. zostali zwolnieni z aresztu. Zastosowano wobec nich dozór policji i zakaz opuszczania kraju. 7 kwietnia 2021 roku ponownie zatrzymano Joannisa P., który po opuszczeniu aresztu w dalszym ciągu zajmował się tym samym przestępczym procederem. W wynajętym garażu przechowywał blisko 1 kg metamfetaminy oraz ponad 300 gramów substancji służącej do zwiększenia masy handlowej narkotyku, a ponadto miał 100 gramów ziela konopi indyjskich. Joannis P. zgromadził także ponad 2 kg kryształków pseudoefedryny. Jak ustalono mężczyzna przygotowywał się do wprowadzenia substancji psychotropowej do obrotu. Po zatrzymaniu, na wiosek prokuratury, został on ponownie tymczasowo aresztowany.

Mężczyznom zarzucono pomocnictwo w wytworzeniu znacznych ilości substancji psychotropowych, przygotowanie do wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz ich posiadanie - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Są to przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Oskarżeni to bracia, mieszkańcy Bolesławca w wieku 26 i 25 lat. Obaj podejrzani byli w przeszłości karani sądownie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
468
Nigdy
19%
Rzadko
40%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group