Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5456
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku

Środa, 20 lipca 2016, 8:01
Aktualizacja: 10:22
Autor: V–N
Jelenia Góra: Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 16 lipca w Karpaczu. Kierujący samochodem marki Opel Astra Karol D. na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył idącą w grupie pieszych Genowefę F., przygniatając ją samochodem do bariery energochłonnej, w wyniku czego doznała ciężkich obrażeń ciała.

Z ustaleń wynika, że Karol D. kierował samochodem nie posiadając w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. W poniedziałek (18.07) został zatrzymany przez policję. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

- Wczoraj (19.07), celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze wystąpił do sądu o zastosowanie wobec Karola D. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 23-letniego Karola D. areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group