Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4853
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt dla pirata

Środa, 9 października 2019, 12:02
Aktualizacja: Czwartek, 10 października 2019, 7:16
Autor: 112
Jelenia Góra: Areszt dla pirata
Fot. Archiwum Policji
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze – w oparciu o materiał procesowy zgromadzony przez jeleniogórskich policjantów oraz prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze – zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec 41–letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego.

Przypomnijmy. 7 października około godziny 3.00 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na jednym z parkingów w centrum miasta zauważyli pojazd marki BMW na austriackich numerach rejestracyjnych. Z informacji, którą posiadali wynikało, że pojazd ten kilka dni wcześniej uczestniczył w kolizji drogowej w Jeleniej Górze, a następnie kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci podchodzili do pojazdu, kierowca gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i kontynuował ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg, do którego włączyły się kolejne policyjne patrole. Do zatrzymania doszło zaraz po tym, jak na ul. Wolności w Jeleniej Górze kierowca stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w latarnię. Podczas próby zatrzymania kierujący uszkodził dwa policyjne radiowozy.

Kierowcą był 41-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który jechał wraz z 39-letnim pasażerem. Zachowanie kierującego wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Kierującemu za popełnione przestępstwa grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

26
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group