Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4205
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Apel mieszkańców ulicy Wojewódzkiej

Czwartek, 5 marca 2015, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2015, 6:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Apel mieszkańców ulicy Wojewódzkiej
Fot. Czytelnik
Od kilku dni trwa modernizacja ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze, a w związku z nią tymczasowo wyłączony z ruchu został odcinek ulicy od numeru 4 aż do skrzyżowania z ul. Dworcową. – Niestety kierowcy nie stosują się do znaków i urządzają nam pod oknami prawdziwe piekło – skarżą się mieszkańcy.

Obecnie usuwany jest fragment nawierzchni z kostki brukowej. – Na tym odcinku trzeba było zdjąć kostkę, by „wykorytować podłoże, wzmocnienie je i zrobić nową podbudowę - mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Po tych pracach ruch zostanie przywrócony, ale nadal będzie poważnie utrudniony – dodaje wiceszef zarządu dróg.

Odcinek będzie zamknięty jeszcze przez tydzień. Stąd apel mieszkańców do kierowców.

- Przed wjazdem zarówno od ulicy Dworcowej, jak i ulicy Ceglanej są znaki informujące o objeździe. Niestety kierowcy, w tym i strażnicy miejscy, znaki te ignorują i dojeżdżają aż do blokady drogi. Ulica tu jest wąska, stoi tu dużo sprzętu budowlanego, więc zawracanie na tym fragmencie jezdni jest uciążliwe i niebezpieczne dla pieszych użytkowników drogi. Jako mieszkańcy ul. Wojewódzkiej apelujemy do kierowców o przestrzeganie znaków drogowych i poruszanie się wytyczonymi objazdami. Liczymy na wyrozumiałość – apelują jeleniogórzanie, mieszkający przy ulicy Wojewódzkiej.

Przypominamy, że zakończenie robót planowane jest na 30. czerwca br., a prace prowadzi wyłonione w drodze przetargu Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Około 4,5-metrowa droga zostanie poszerzona, a pobocza utwardzone. Na odcinku od ul. Objazdowej do ul. Dworcowej powstanie chodnik. Poza nową nawierzchnią, planowana jest modernizacja istniejącego oświetlenia ulicznego i budowa nowego, na odcinku od Ceglanej do Objazdowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group