Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9029
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Apel drogowców

Wtorek, 14 września 2021, 8:02
Autor: WAC
Region: Apel drogowców
Fot. GDDKiA
Spacerowiczu nie dewastuj wygrodzeń wzdłuż dróg krajowych, które mają chronić trzodę chlewną przed afrykańskim pomorem świń (ASF) – apeluje oddział Wrocław Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Siatki oraz przełazy wzdłuż dróg krajowych pojawiły się w związku z wystąpieniem na terenie kilku województw przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików. Ich montaż ma służyć ograniczeniu migracji dzików, stanowiącej źródło rozprzestrzeniania wirusa ASF na wolne od tej choroby obszary. Siatki ustawione zostały na czas nieokreślony i zostaną zdemontowane w momencie stwierdzenia przez służby weterynaryjne całkowitego wyeliminowania ognisk i przypadków zarażenia ASF, co wiąże się także z zniesieniem stref czerwonej i żółtej występowania wirusa. Dla małych zwierząt – drapieżników – zostały ustawione tzw. przełazy umożliwiające migrację.

Niestety od dłuższego czasu odnotowujemy liczne akty wandalizmu, polegające na niszczeniu zamontowanych wygrodzeń – informuje GDDKiA. - Zniszczenia polegają na wygięciu słupków stalowych i zniszczeniu - pogięciu siatki stalowej typu leśnego. Istnieją uzasadnione podejrzenia, że zniszczeń dokonują okoliczni mieszkańcy, którzy chcąc się przedostać z jednej strony autostrady na drugą, wykorzystują do tego przejścia dla zwierząt. Koszty napraw i wymiany uszkodzonych elementów na Dolnym Śląsku są wysokie i wyniosły do tej pory ponad 70 tysięcy złotych. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że koszty zniszczenia wygrodzenia mogą być nieporównywalne z tymi, jakie mogą nieść ze sobą skutki rozprzestrzeniania się choroby ASF. Apelujemy do wszystkich, którzy spacerują w pobliżu siatki, aby nie dewastowali przejść ekologicznych i ustawionych wygrodzeń. Obiekty te nie służą ludziom, a mają przyhamować migrację dzikich zwierząt. Każde takie niszczenie mienia jest przestępstwem, które zgłaszane jest na policję.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
3
14%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
10
48%
Złości
4
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group