Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Antonowy podbijają niebo nad kotliną - konkurs!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 11 sierpnia 2006, 21:13
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Kilkanaście dwupłatowców AN-2 przyleciało już w czwartek na dziesiąty europejski zlot tych popularnych dwupłatowców. Bazą imprezy jest lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego. Czytelników zapraszamy do udziału w plebiscycie na najładniej udekorowany samolot.

Andrzej Brylak z Warszawy, jest kapitanem w swoim zespole. Na zlot przyleciał po raz pierwszy. Jego kolega Jarosław Kozłowski w podobnej imprezie uczestniczy już piąty raz.

Aeroklub Jeleniogórski gości także lotniczych przybyszów z Warmii i Mazur oraz kilka zagranicznych załóg popularnych „antków”: z Anglii, Belgii, Niemiec, Czech i Szwecji. Niektóre samoloty mają namalowane na kadłubach ozdoby, na przykład w postaci roznegliżowanych kobiet.

Na razie zlotowiczom niezbyt sprzyja pogoda. Niebo jest zachmurzone, pułap chmur – dość niski.

Wiele atrakcji przewidziano na sobotę. Będzie konkurs dla pilotów w strącaniu balonów i lądowanie na celność. Dla najmłodszych zostaną zorganizowane zawody na loty samolotów złożonych z papieru i konkurs plastyczny.
Siłacze zmierzą się w zmaganiach przy przeciąganiu antonowa.

Uczestnicy zlotu i organizatorzy mają nadzieję, że imprezy nie popsuje aura. Więcej szczegółów w rubryce „Będzie się działo”.

<b> Konkurs </b>
Który samolot najbardziej się Wam podoba? Prosimy o przesyłanie jego namiarów i opisu na nasz redakcyjny adres poczty elektronicznej. Na uczestników czekają nagrody niespodzianki!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group