Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9306
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Wrocław: Antek uciekł przed wichurą

Piątek, 24 lipca 2009, 15:04
Aktualizacja: 15:23
Autor: Mar
Jelenia Góra/Wrocław: Antek uciekł przed wichurą
Fot. Mar
Wczoraj około godziny osiemnastej skoczkowie z Aeroklubu Jeleniogórskiego polecieli na kolejną turę skoków treningowych. Gdy zaczęli skakać z samolotu do lotniska zbliżało się już czoło burzy.

- Widziałem jak skoczkowie zaczęli kręcić się dookoła własnej osi, zaczęło nimi szarpać – mówi świadek zdarzenia – spadochrony ustawili na szybkie opadanie i wylądowali już w porywach wichury. Widziałem jak ciągnęło skoczka po murawie. Na szczęście wszyscy się pozbierali.

Wcześniej trening przerwali trenujący na szybowcach uczniowie klasy lotniczej z Koszalina. Gwałtowną załamanie pogody zapowiadały na popołudnie lotnicze prognozy pogody.

- Jednak takiego czegoś się nie spodziewaliśmy – wyjaśnia dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, Jacek Musiał – szybowce schowaliśmy, ale skoczkowie trenowali nadal. Pilot An-2 który wyniósł skoczków na odpowiedni pułap, podjął jedyną właściwą decyzję. Nie lądował w wichurze tylko poleciał na najbliższe lotnisko zapasowe które dla nas jest we Wrocławiu na Strachowicach. Najpierw miał lecieć do Legnicy, ale zmienił decyzję. Lot do Wrocławia trwał około 20 minut i pilot zdążył wylądować i zabezpieczyć samolot przed nadchodzącą burzą. Na szczęście nie była już tak gwałtowna jak u nas.

Natomiast cały personel z Jeleniej Góry mocował wszystkie stojące na zewnątrz samoloty, w tym drugiego, niedawno wyremontowanego Antka. Chociaż szalejący wiatr usiłował porwać wszystkie maszyny, mocowania i ludzie zatrzymali maszyny na ziemi.
- Antek wróci z Wrocławia najpóźniej w poniedziałek. Zimna krew i opanowanie pilota uratowały go przed zniszczeniem i tragedią – podsumował dyrektor aeroklubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group