Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7308
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Aniołki, diabełki, pierniki i inne cudeńka. Jarmark w JCK

Sobota, 17 grudnia 2011, 14:33
Aktualizacja: Niedziela, 18 grudnia 2011, 8:11
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Aniołki, diabełki, pierniki i inne cudeńka. Jarmark w JCK
Fot. Petr
Ręcznie wykonane podarki pod choinkę. Aniołki, diabełki, domki i inne cudeńka z piernika, a także niezwykła biżuteria z materiałów „z odzysku” i ozdoby z filcu, drewna czy szkła – to wszystko można znaleźć na Jarmarku Bożonarodzeniowym w JCK.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sali Nova JCK przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze, który ruszył dziś we wczesnych godzinach porannych zakończy się jutro - 18 grudnia. Do tej pory, wszyscy chętni do zaopatrzenia się w przedmioty ręcznie robione i co najmniej nietuzinkowe mogą to zrobić w rozlicznych straganach i straganikach, w których znajdą m.in. podarki pod choinkę, świąteczne ozdoby z filcu, drewna i szkła, biżuterię wykonaną z drutu, kawałków puszek itp., aniołki, diabełki, domki z piernika i wiele innych. Słowem, jest na co popatrzeć i oczywiście – kupić.

– W moim straganiku znajdziecie biżuterię. Kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, które zrobiłem sam z materiałów odzyskanych. Drutu, cieniutkiej blachy, guzików, koralików itp.; w klimacie trochę abstrakcyjnym lub opowieści Tolkiena, których jestem wielkim miłośnikiem – mówił nam Robert Borowski z Wrocławia.

Istotnie bowiem, w straganiku pana Roberta można znaleźć kolczyki à la mag, który trzyma w rękach czarodziejską kulę i tajemną księgę, czarownica na miotle, łucznik czy elfka. Z kolei u pani Emanueli Czujowskiej z Kopańca:

– Czekają na was drewniane diabły, aniołki, grafiki, wyroby ceramiczne i lniane, jak również witraże i inne formy ścienne. A wszystko przygotowane specjalnie z myślą o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, z okazji których życzę czytelnikom Jelonki.com wszystkiego, co najlepsze – podsumowuje artystka.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sali Nova JCK przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze odbywa się pod hasłem „Boże Narodzenie pod wspólną gwiazdą” i jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group