Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8271
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: “Anielskie spojrzenia” Beaty Makutynowicz w Kromnowie

Wtorek, 10 marca 2015, 16:55
Aktualizacja: 16:58
Autor: Manu
Region: “Anielskie spojrzenia” Beaty Makutynowicz w Kromnowie
Fot. Organizator
W nadchodzącą sobotę (14.03) o godz. 16.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie rozpocznie się wernisaż wystawy Beaty Makutynowicz “Anielskie spojrzenia”. Wystawy potrwa do 10 kwietnia.

Po wernisażu, o godz. 17.00, odbędzie się uroczystość wręczenia Izerskich Kryształów - najstarszego izerskiego wyróżnienia przyznawanego osobom szczególnie zaangażowanym na rzecz rozwoju i promocji Gór i Pogórza Izerskiego.

Beata Makutynowicz pochodzi z Pasymia w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach, które ukończyła w roku 1991. W międzyczasie przeprowadziła się do Karpacza, w którym do dziś mieszka i tworzy. Swoja drogę artystyczną kontynuuje w Stowarzyszeniu Nowy Młyn ze Szklarskiej Poręby, Stowarzyszeniu “Partnerstwo Ducha Gór” oraz Artystycznej Grupie Π-Art z Piechowic. Swoje prace wystawiała w Polsce (w Jaworze, Jeleniej Górze, Karpaczu, Lubinie, Starej Kamienicy, Szklarskiej Porębie i Złotoryi) oraz we Włoszech (w Gazzada Schianno).

Ze starych, spatynowanych desek oraz metalowych elementów Beata Makutynowicz tworzy drewniane kompozycje: Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, “drewniaszki”, “karkoniki”. Z kolei na kamiennych łupkach i starych deskach maluje karkonoskie pejzaże. Tworzy także martwe natury, zwłaszcza układy z udziałem kwiatów i elementów roślinnych.

Artystyczna Galeria Izerska to dawny ewangelicki kościół. Szczegółowe informacje na blogu: http://galeriaizerska.blogspot.com/2015/03/anielskie-spojrzenia-wernisaz-wystawy.html, kontakt: 75-76-57-680 lub e-mail: galeria.izerska@gmail.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group