Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 2232
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Angela Mruk wicemistrzynią wiedzy o hotelarstwie

Piątek, 22 kwietnia 2011, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/KRAJ: Angela Mruk wicemistrzynią wiedzy o hotelarstwie
Fot. Organizatorzy
Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze wywalczyła w Kołobrzegu wicemistrzostwo w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tam musiała wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Nagrodą był indeks na Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz liczne upominki rzeczowe.

Etap centralny III edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbył się w minionym tygodniu. Do tej części zakwalifikowało się 40 uczniów z całej Polski, w tym dwie uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze: Angela Mruk i Paulina Kurpiel. Obie to uczennice klasy czwartej technikum przy placówce. Musiały zmierzyć się najpierw z setką pytań testowych, na rozwiązanie których miały 40 minut. Test kwalifikował najlepsze 16 osób do następnej części - scenek rodzajowych.

Po rozwiązaniu testów Angela Mruk otrzymała 70 punktów i uplasowała się na II miejscu (przed nią uczeń uzyskał 78 punktów). Paulina Kurpiel uzyskała 51 punktów i uplasowała się na 24 miejscu. Nie przeszła więc do etapu scenek – mówi Barbara Cymańska-Garbowska, nauczycielka hotelarstwa.

Drugim zadaniem Angeli i pozostałych 15 uczestników była piętnastominutowa obsługa gościa w restauracji hotelowej, w tym nakrycie stołu, sprawdzenie zastawy, szkła, sztućców, ich prawidłowego ustawienia i ułożenia na stole. Poza tym uczestnicy byli oceniani za rytmiczność pracy, sposób i kierunek poruszania się, optymalizację drogi między stołem a pomocnikiem kelnerskim i inne.

Kolejne zadanie polegało na obsłudze gościa w recepcji hotelowej, gdzie oceniano postawę przy przywitaniu, sposób rozwiązywania problemu czy umiejętność rozmowy w języku obcym, w tym m.in. fachowość, uprzejmość, asertywność, skłonności do pomocy czy mowę ciała. Uczestnicy za test i scenki rodzajowe mogli maksymalnie zdobyć po 200 punktów.

Angela Mruk z Jeleniej Góry wywalczyła 155,1 pkt. i zajęła II miejsce uzyskując tytuł Wicemistrzyni Wiedzy Hotelarskiej. Laureatka uzyskała indeks na Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy i liczne nagrody rzeczowe. Wszyscy finaliści zostali również zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który zostanie przeprowadzony w czerwcu br.

Nad całością przygotowań uczennic do etapu centralnego czuwały Joanna Marczewska, dyrektor szkoły, oraz Maria Witkowska, wicedyrektor. Nauczycielki, które przygotowywali uczennice to: Monika Wachowicz (j. angielski), Irena Oleńkiewicz (obsługa konsumenta) i Barbara Cymańska-Garbowska (nauczyciel hotelarstwa).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group